جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
اسپلیت میدیا

در صورتی که قصد خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا را دارید به شما پیشنها می شود حتما به نمایندگی های فروش این محصولات مراجعه نماید.

نحوه سرویس داکت اسپلیت به این شکل است که شما قبل از انجام دادن هر کاری باید فیلترهای هوا داکت اسپلیت را تمیز و شستشو دهید و دوباره آن ها را در سر جای خود قرار دهیم. معمولاً صدا و یا افت دمای داکت اسپلیت ها با شستن فیلترهای شست و شو رفع می شود ولی در صورتی که باز هم مشکل افت دما داشتید باید حتماً سیستم گاز داکت اسپلیت را بررسی کنید.

شستشوی کندانسور داکت اسپلیت یکی از مواردی است که باید در هنگام سرویس کردن داکت اسپلیت انجام شود شما باید اول دستگاه  را از برق بکشید و عملکرد قاب روی آن را باز نمایید و با فشار بالا کندانسور  را شستشو دهید همچنین باید روی فن و کمپرسور را بپوشانید تا در هنگام شست و شو آب به آن ها نفوذ نکند و آسیب نبیند بعد از شستشو صبر کنید که داکت اسپلیت شما به خوبی خشک شود بعد از خشک شدن می توان سیستم گاز را باز نمایید و دستگاه را روشن کنید.

شما باید هر سال در هنگام شروع فصل تابستان داکت اسپلیت خود را سرویس نمایید تا در طول تابستان داکت اسپلیت شما دچار مشکل نشود.

نحوه سرویس داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت  از سیستم‌های تهویه مطبوع است که می‌توانید در فصل سرد سال از آن برای گرم کردن فضا در فصل های گرم سال برای سرد کردن محیط از آن استفاده کنید. این دستگاه به دلیل مجهز بودن به دو حالت سرمایشی و گرمایشی دارای طرفداران بسیار زیادی است برای اینکه داکت اسپلیت شما بتواند سرمایش و گرمایش مناسبی داشته باشد باید به موقع آن را تعمیر و یا سرویس نماید. که این کار باعث افزایش طول عمر مفید این دستگاه می شود و عملکرد آن را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید داکت اسپلیت 36000 میدیا

معمولاً هر وسیله با گذر زمان و استفاده مکرر از آن نیاز به رسیدگی نیاز دارد که اسپلیت مدیا هم از این قاعده مستثنا نمی باشد و معمولا بعد از مدتی کار کردن نیاز به سرویس دارد که برای سرویس کردن داکت اسپلیت باید در ابتدا مسیر لوله ها را بررسی نمایید و در صورت بسته بودن و یا گرفتگی آن ها را تخلیه کنید.

همچنین شما باید یونیت داخلی و یونیت خارجی را که به وسیله لوله های مسی به یکدیگر وصل شده اند را مورد بررسی قرار دهید تا از عدم نشتی آن ها مطلع شوید.

کمپرسور یکی از قطعاتی است که شما باید در حین سرویس دهی آن را چک کنید به این علت که کمپرسور اگر کثیف باشد و یا گرد و غبار بر روی آن باشد باید هرچه سریع تر آن را تمیز نماید چون  بین تمیز نکردن کمپرسور باعث افت دما و ایجاد سر و صدا داکت اسپلیت می شود همچنین شما باید گاز داکت اسپلیت را هم مورد بررسی قرار دهید که در صورتی کم بودن آن را شارژ نماید.

نحوه سرویس داکت اسپلیت میدیا

برای سرویس کردن داکت اسپلیت بهتر از یک سرویس کار برای این کار استفاده کنید چون ممکن است برخی از سیم های داکت اسپلیت شما دچار پوسیدگی و یا قطعی شده باشد و نیاز به تعویض آن ها باشد و شما ممکن است نتوانید آن ها را تعمیر کنید پس  می توانید از یک سرویس کار برای سرویس داکت اسپلیت مدیا خود استفاده کنید.

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم توضیحاتی را درباره آموزش داکت اسپلیت میدیا در اختیار شما قرار دهیم  در صورتی که قصد خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا را دارید و یا حتی می خواهید آن را سرویس کنید می توانید به سایت رودیکا مراجعه نماید و یا با کارشناس این سایت تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

همچنین بخوانید :  معرفی شرکت و خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا