جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید

امروزه خرید داکت اسپلیت هایسنس به صورت اینترنتی از سری روش های بسیار آسان است که بیشتر افراد برای خرید انتخاب می کنند. اسپلیت دیواری و داکت اسپلیت از سری کولر گازی های می باشند که از آن ها در ساختمان های اداری و شرکت ها و آپارتمان ها استفاده می شود.

امروزه تولید کولر گازی وارد یک مرحله بسیار جدیدتر شده است که بیشترین هدف آن طراحی و ساخت کولرهای مختلف برای تولید سرمایش و گرمایش است. اسپلیت ها از سری کولرهای گازی می باشند که بر اساس سیکل تبرید تراکمی تولید و طراحی خواهند شد. این کولر ها برخلاف کولر گازی ها که یک تکه بودن این ها بر اساس دو بخش تولید می شوند که دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی است. که این یونیت ها یکی در خانه و دیگری در بیرون خانه نصب می شوند و به وسیله لوله های مسی به یک دیگر متصل می شوند که مهم ترین هدف از طراحی این اسپلیت ها عملکرد بهتر و راحت شدن از سر و صداهای زیاد کمپرسور می باشد.

بررسی بیشتر داکت اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی از سری سیستم های تهویه مطبوع است که از دو بخش جدا از هم می باشند و به وسیله لوله های مسی به یک  دیگر وصل می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های این داکت اسپلیت ها گرم کردن محیط در فصل های سرد سال است که با وجود این داکت اسپلیت ها دیگر نیاز به وسیله گرمایشی نیست.

داکت اسپلیت ها همان طور که گفته شد از دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی تولید و طراحی شده اند. معمولا یونیت های داخلی را می توانید به راحتی در سقف ساختمان جای گذاری کنید که به این صورت دیگر فضای زیادی اشغال نمی کند این یونیت ها به دلیل ظاهر زیبا و شیک و عملکردی که دارند می توان بهتر از اسپلیت های دیواری دانست.

همچنین بخوانید :  راه های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس

این یونیت ها می توانند به راحتی هوای داخل محیط را به داخل ساختمان مکش نمایند و بعد از خنک شدن و تصفیه کردن به کمک فیلتراسیون دوباره به محیط بازگردانده شوند پخش هوا در چهار جهت باعث می شود که شما یک هوای خنک و یک دست داشته باشید.

اسپلیت ها معمولا در دو نوع ساده  و داکت اسپلیت دسته بندی شده اند که از لحاظ طراحی تقریبا به یک دیگر شبیه می باشند و به یک صورت عمل می کنند. از سری ساده ترین اسپلیت ها می توان به اسپلیت دیواری اشاره کرد.

از سری تفاوت های اسپلیت های ساده و داکت اسپلیت نوع طراحی و یونیت داخلی آن ها است که یونیت داخلی آن ها به صورت مرکزی است و در سقف جای گذاری شده است و به راحتی در فضاهای مسکونی و ساختمانی نصب می شود و می توانید به راحتی آن را در راهرو ساختمان ها هم نصب کنید.

بررسی بیشتر داکت اسپلیت هایسنس

نصب یونیت داخلی به کمک کانال انجام می شود بدین صورت که می توانید به وسیله کانال ی دریچه جدا برای کولر درست کنید .

جمع بندی

در متن بالا سعی کردیم توضیحات کاملی را درباره اسپلیت و تعریف داکت اسپلیت در اختیار شما قرار دهیم هر چند این دو دستگاه از لحاظ کارکرد دارای عملکرد یکسانی هستند. در صورتی که قصد خنک شدن یک فضا را دارید بهترین گزینه برای شما اسپلیت های دیواری است ولی در صورتی که بخواهید چندین فضا را خنک کنید می توانید از داکت اسپلیت استفاده کنید که به راحتی می توانید به وسیله کانال فضاهای مختلف را خنک کرد. با توجه به توضیحات داده شده در صورتی که قصد خرید داکت اسپلیت هایسنس را دارید می توانید با مراجعه به سایت رودیکا اقدام به خرید این محصول کنید که این داکت اسپلیت ها امکان خنک کردن چندین فضا را دارند و دارای طراحی بسیار زیبا و شیک هستند.

همچنین بخوانید :  مقایسه مزایا و معایب کولر گازی و داکت اسپلیت