جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
کولر-گازی-پرتابل

کولر گازی پرتابل، هماطور که از نام آن پیدا است به سقف یا دیوار متصل نمی شود، این دستگاه قابل استفاده برای مکان های کوچک بوده و برای فضاهای زیر۳۰ متر مربع مناسب می باشد.  همچنین عمل جابجایی به اتاق های مختلف با وجود چرخ های کوچک زیر آن به راحتی انجام می گیرد، با توجه اینکه، این کولر، در مدل ها و سایزهای مختلف به بازار عرضه می گردد، در نتیجه مصرف کنندگان با در نظر گرفتن نیاز خود و بررسی میزان قدرت کولر گازی می توانند انتخاب مناسبی داشته باشند. علاوه براین، کولر پرتابل نسبت به اسپلیت دارای یک تکه می باشد و همه قطعات آن در محفظه کوچکی جای گرفته است.

 

انواع کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل در دو نوع تولید و به بازار عرضه می شود:

۱-کولر گازی پرتابل تک لوله:

از رایج ترین و پرطرفدارترین کولر گازی های پرتابل مدل تک لوله، که نسبت به انواع دو لوله ارزان تر می باشد، و انتقال گرما به محیط بیرون توسط این لوله انجام می گیرد.

۲-کولر گازی پرتابل دو لوله:

این نوع کولر از تغییرات نسبتاً پیچیده ای در آن بوجود آمده اند،از مزیت های آن می توان به صرف انرژی کمتر، تنظیم موتور نسبت به دمای محیط، و دارا بودن دو لوله که یکی هوای تازه را از محیط بیرون به داخل خانه و دیگری مانند کولر تک لوله هوای گرم را به بیرون منتقل می کند، پیشنهاد می کنیم که برای بهتر خنک کردن اتاق خود استفاده از کولر دو لوله مناسب تر و مطلوب تر خواهد بود، به دلیل اینکه دو لوله بهتر عمل تهویه هوا را انجام می دهند، و هزینه کمتری برای مصرف برق می پردازید.

همچنین بخوانید :  آشنایی با خطاها و ارورهای داکت اسپلیت هایسنس و رفع آن

 

مزایا

یکی از اصولی ترین مزایای بهترین کولر گازی پرتابل، ایجاد سرمایش بدون رطوبت می باشد، و از ورود گرد و غبار و هوای آلوده از بیرون به داخل جلوگیری می کند، و برای فضاهای کوچک که امکان نصب کمپرسور را ندارند، از کولر گازی قابل حمل استفاده می کنند. قابل حمل و به آسانی آن را هر مکان می توان نصب کرد، و نیاز به نصاب یا سرویس کار ندارد. و دارای سیستم زمان که از راه دور خاموش و روشن می شود، خدمات کولرگازی قابل حمل در ایران از نظر پشتیبانی فنی و تعمیر و عیب یابی به راحتی انجام می گردد.

 

بهترین مارک کولر گازی پرتابل

گرین:

می توان گفت این کولر از سیستمهای مرکزی و فن کویل برخوردار می باشد، با ظرفیت ۱۲۰۰۰که از یک واحد تشکیل شده، و نسبت به کولر های اسپلیت نیاز به نصب  ندارد،  با توجه به  حجم سبک و چرخ های کوچک برای جابجایی کولر قرار گرفته اند، از جمله معایب مثبت کولر گرین  می توان به گاز مبرد R140aو کمپرسور روتاری، کم مصرف بودن در انرژی، دارا بودن فیلتر تهویه جهت انتقال آلودگی هوا می باشد.

 

گری :

مهمترین اجزای تولید کننده سرمایش در کولر گری از جمله فن، کندانسور، و کمپرسور روتاری که همه در یک پک قرار دارند، کمپرسور روتاری این کولر، باد را به سمت بالا پرتاب می کند، و امکان استفاده از این سیستم برای اتاق هایی  با مساحت کمتر از ۲۰ متر مربع می باشد.

یکی از پرفروش ترین انواع کولر گازی، کولر گازی گری ایستاده 60000 مدل تاور تک فاز مدل TOWER J36H3(N) است که بیشتر برای فروشگاه ها، رستوران ها، لابی هتل و غیره استفاه می شود.

همچنین بخوانید :  راه های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت میدیا

 

ویژگی های کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل مانند دیگر وسایل برقی از ویژگی هایی برخوردار است. به  ترتیب به آنها اشاره خواهیم کرد، در این کولر میزان سرمایش و گرمایش بر حسب BTU می باشد، و برای تثبیت و تهویه هوای محیط دارای فیلتر و تعدادی پنل های استاندارد که با نوع آب و هوای محیط سازگاری کامل را دارد. این دستگاه عمل سرمایش را توسط اینورتر سریعتر انجام می گیرد.

از جمله تغییراتی که در این مدل کولر گازی پرتابل مشاهده می شود، فیلتر چندگانه برای تصفیه هوا، توانایی پرتاب هوا با قدرت بالا، کمپرسور روتاری، و بهینه در مصرف برق می باشد، در این کولر یک لوله برای انتقال هوای گرم به آن متصل است. که از طریق یک پنجره به بیرون محیط جریان می یابد، وجود سیستم سرمایش و گرمایش در کولر ۱۲۰۰۰برای مناطق معتدل مناسب بوده، و نیز از گاز مبرد R410 در آن استفاده می گردد.

جمع بندی

در این مقاله مواردی را از مشکلات بهترین کولر گازی پرتابل بررسی کردیم، همیشه برای خرید اسپلیت باید سعی کنید، کولر گازی که از نظر ظرفیت سرمایش مطابق با فضای خود را خریداری کنید. البته قیمت کولر گازی پرتابل بسیار قابل اهمیت است که چقدر برای یک کولر گازی با کیفیت خوب هزینه کنید، و بر اساس مقدار بودجه خود باید دنبال کولر مورد نظر خود بگردید.