جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت میدیا یکی از کم مصرف ترین نوع داکت اسپلیت است. برند های زیادی در بازار وجود دارد از ایرانی گرفته تا نوع خارجی ولی مهم ترین نکته برای انتخاب یک داکت اسپلیت خوب راندمان آن است. یعنی چقدر مصرف برق نیاز است تا این داکت اسپلیت بتواند نیاز ساکنان را برآوردکند.

در چندین سال گذشته سیستم سرمایش و گرمایش از هم مجزا بود و این موضوع باعث افزایش هزینه های انرژی شد. پس برخی از محققان به این نتیجه رسیدند که با بهره گیری از دانش خود سیستم سرمایش و گرمایش را با هم ادغام کنند که اسپلیت نام گرفت. این دستگاه از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شد و به وسیله ی مجموعه ای از لوله های مسی به هم متصل شدند.

راه های کاهش مصرف برق داکت  اسپلیت

بهره مندی از تکنولوژی اینورتر: اینورتور نحوه ی کارکردش به این شکل است که سیستمی با نام اینورتر در کنار کمپرسور گذاشته شده است که  وظیفه کاهش و یا افزایش دور کمپرسور را بر عهده دارد دقیقا مانند میزان درخواستی برودت یا حرارت درخواستی از طرف مصرف کنند. اینورتر باعث کاهش 50 درصدی مصرف برق در داکت اسپلیت میدیا می شود. همچنین باعث می شود دمای محیط به صورت یک پارچه ثابت بماند.

برچسب میزان راندمان انرژی یا جدول راندمان بالا: یکی از راه کار های است که به شما نشان می دهد داکت اسپلیت شما چه میزان مصرف انرژی دارد. در این جدول که از A تا G را رتبه بندی کرده اند میزان راندمان انرژی را نشان می دهد. که A  به عنوان بیشترین راندمان و G به عنوان کم ترین راندمان در نظر گرفته شده است.

همچنین بخوانید :  نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت میدیا در زمستان

داکت اسپلیت

انتخاب یک برند خوب مانند میدیا می تواند به کاهش مصرف برق کمک کند. در بازار ها برند های داخلی و خارجی زیادی وجود دارد. که هر کدام از از لحاظ مصرف برق دارای تفاوت هایی هستند. عواملی مانند طراحی مناسب و بهینه کندانسور و اوپراتور، نوع و مدل کمپرسور و استاندارد های ترمودینامیکی و انتخاب متریال برای دستگاه باعث افزایش راندمان و کاهش مصرف برق داکت اسپلیت می شود.

انتخاب ظرفیت داکت اسپلیت میدیا براساس محیط باعث کاهش مصرف برق می شود. مثلا برای یک محیط 100 متری باید یک داکت اسپلیت 36000 استفاده شود.و اگر از دستگاهی با ظرفیت کمتر استفاده نماید باعث مصرف برق بیشتری خواهد شد.

گذاشتن یونیت خارجی داکت اسپلیت میدیا باعث کاهش مصرف برق دستگاه می شود. پس باید یونیت خارجی را در زیر سایه نصب کنید که آفتاب به طور مستقیم به آن نتابد. این کار باعث افزایش راندمان دستگاه می شود و مصرف برق را کاهش می دهد.

انجام دادن سرویس های دوره ای داکت اسپلیت میدیا به طور مداوم باعث کاهش مصرف برق می شود. با توجه به موقعیت و شرایط آب و هوایی بهتر استکندانسور و اوپراتور را تمیز کنید چون تمیز کردن این قسمت ها باعث کاهش مصرف برق می شود.

نصب ترموستات یکی از راه های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت میدیا می باشد.

یک نمونه داکت اسپلیت میدیا کم مصرف

داکت اسپلیت Mideax71m24000 همانند دیگر مدل های برند میدیا باعث کاهش راندمان و افزایش مصرف انرژی برای خانه های مسکونی و … می شود و دارای عملکرد بسیاری بالایی در مقایسه با دیگر برند ها است و موتور آن فارغ از استاتیک خارجی است که می تواند سرعت حجم هوا را تنظیم نماید. بنابراین اگر از این نوع از سیستم سرمایشی –گرمایشی استفاده کنید نیاز به تجهیزات اضافه برای گرم کردن یا سرد کردن منزل نخواهید داشت.

همچنین بخوانید :  نحوه خرید داکت اسپلیت هایسنس به صورت اینترنتی

ویژگی های این محصول:

  • دارای برچسب انرژی a
  • پمپ درین برای انتقال آب کندانسور تا ارتفاع 75 سانتی متر
  • داکت اسپلیت میدیا دارای قابلیت گرمایش توسط اب گرم است.

جمع بندی

برای خرید داکت اسپلیت میدیا بهتر است با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت نماید. همچنین می توانید با آن ها تماس بگیرید و راهنمایی های لازم برای خرید  دستگاه و نصب را دریافت نماید. تیم رودیکا می تواند در زمینه خرید و نصب این داکت اسپلیت ها به شما کمک کنند. حتی اگر به فکر کاهش مصرف برق داکت اسپلیت خود هستید می توانید با این تیم تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نماید.