جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
روش کاهش مصرف برق جی پلاس

کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس Gplus  یکی از راه های بسیار عالی برای جلوگیری از خرابی دستگاه می باشد. به گونه که هر چقد در مصرف برق این دستگاه جلوگیری شود در طول عمر و کاهش هزینه برق دستگاه صرفه جویی می شود.

Gplus یکی از برندهای صاحب نام در زمینه  تولید لوازم خانگی می باشد. که تمامی محصولات خود را با بهترین متریال و قطعات تامین می کند. داکت اسپلیت Gplus یک سیستم تهویه مطبوع است که باعث خنک شدن هوای خانه می شود. استفاده درست و صحیح  داکت اسپلیت می تواند باعث کاش هزینه های اضافی برق شود. ولی اگر به این نکات به خوبی توجه نکنید ممکن است باعث افزایش هزینه های برق شما شود.

تمیز نبودن دستگاه و یا مشکلات فنی در آن باعث می شود که دستگاه به خوبی عمل  نکند و باعث افزایش مصرف برق و کاهش راندمان دستگاه شود. پس سرویس کردن به موقع دستگاه نه تنها باعث کاهش مصرف برق آن می شود بلکه باعث می شود سیستم تهویه شما کارکرد بسیار خوب و عالی داشته باشد.

روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت Gplus

یکی از اصلی ترین روش های که باعث کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس می شودظرفیت درست داکت اسپلیت است  این دستگاه ها در حالت فن هم مصرف برق زیادی دارند. پس توجه به ظرفیت  و فضای مورد نظر برای انتخاب داکت اسپلیت بسیار دارای اهمیت است.  اگر دستگاه خریداری شده متناسب با ظرفیت محیط باشد باعث کاهش مصرف برق اسپلیت جی پلاس می شود.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات فنی داکت اسپلیت هایسنس 36000

تنظیم درست داکت اسپلیت یکی دیگر از راه های کاهش مصرف برق دستگاه است. در صورتی که دمای داکت اسپلیت شما به خوبی تنظیم نشود ممکن است باعث افزایش مصرف برق سیستم تهویه شما شود. ولی اگر به درستی تنظیم شود علاوه بر کاهش مصرف برق باعث می شود که شما احساس گرما و یا سرما نکنید.

در صورتی که دمای داکت اسپلیت بسیار پایین باشد به دستگاه فشار زیادی وارد می کند و در این صورت باعث می شود که دستگاه برق بیشتری مصرف نماید. پس دمای مناسب برای داکت اسپلیت Gplus دمای بین 24 تا 26 است.

سرویس کردن دوره ای و درست داکت اسپلیت یکی از راه های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس است. سرویس کردن درست و به موقع داکت اسپلیت در کم کردن هزینه برق بسیار تاثیر دارد. چون گرد و غبار وارد دستگاه می شود و این گرد و غبار ها باعث کاهش راندمان دستگاه و افزایش مصرف برق داکت اسپلیت می شود.  همچنین سرویس کردن دستگاه باعث می شود که سیستم عملکردی بسیار عالی داشته باشد.

خرید یک نمونه داکت اسپلیت جی پلاس اینورتر دار خود باعث کاهش هزینه برق مصرفی دستگاه می شود. چون با استفاده از این تکنولوژی از روشن و خاموش شدن زیاد دستگاه جلوگیری می نمایند.

نصب و استفاده از ترموستات در محیط باعث می شود که در دمای هوا تنظیم شود و دمای محیط و درجه حرارت مناسب تنظیم می‌شود. و این قابلیت باعث می شود که هوای مطبوع و یکپارچه در کل محیط پخش شود و از هدر رفتن بی رویه هوا و انرژی جلوگیری شود.

همچنین بخوانید :  راهنمای انتخاب و خرید و قیمت داکت اسپلیت جی پلاس براساس متراژ خانه

روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت Gplus

نصب کردن پنل بیرونی در یک مکان مناسب که در دسترس تابش مستقیم آفتاب نباشد بسیار اهمیت دارد. چون با تابش مستقیم آفتاب به سیستم باعث می شود دستگاه بری خنک کردن انرژی بیشتری مصرف نماید و این باعث افزایش مصرف برق می شود. پس بهتر است برای پنل یک سایه بان قرار دهید و یا اینکه در محیطی باشد که در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشد.

جمع بندی

برخی از مواردی که باعث کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس می شود را توضیح دادیم. شما حتی می توانید برای کم کردن مصرف برق از دستگاه کاهش مصرف برق استفاده نماید به این صورت که ان را بر روی داکت اسپلیت خود نصب نماید و و مصرف برق خود را تا 20 تا 30 درصد کاهش بدهید. برای خرید این محصولات و یا دریافت راهنمایی بیشتر برای کم کردن انرژی می توانید با کارشناسان مجموعه رودیکا تماس بگیرید.