جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
کولرگازی اسپلیت۳۰۰۰۰ ایران رادیاتور

کم شدن باد کولر گازی ایران رادیاتور یکی از مشکلاتی است که اکثر کولر گازی ها بعد از مدتی با آن روبرو می شوند. در صورت بروز همچین مشکلی بهتر است سراغ افراد متخصص  و تکنیسین های حرفه ای  بروید. کولر گازی ها وظیفه دارند که هوای محیط را از روی کویل ها عبور بدهند تا بتوانند به وسیله سیکل سرمایی خود آن را خنک نمایند و هوا را تا یکنواخت شدن خنکی آن در حال گردش در بیاورند. یکی از محصولات با کیفیت ایران رادیاتور مانند کولر گازی ایران رادیاتور 30000 می باشد که یکی از پرطرفدارترین محصولات این برند است.

دلایل کم شدن باد کولر گازی ایران رادیاتور

  • یخ زدن کویل های اوپراتور
  • مسدود شدن لوله ها و یا نشتی آن
  • کثیف شدن و مسدود شدن فیلتر هوا
  • مشکل در بلوور کولر گازی

کولر گازی ایران رادیاتور هوا را به اندازه‌ای که از طریق دریچه های برگشتی می‌گیرد.  به محیط پرتاب می‌کند ولی اگر فیلتر کولر گازی با گرد و غبار و ذرات ریز مسدود شود نمی‌تواند پرتاب باد خوبی داشته باشد. هنگامی که گرد و غبار روی فیلتره کولر گازی را گرفته باشد نمی ‌تواند به خوبی هوا را بکشد. همانند کسی که پتوی سنگینی را بر روی دهان و بینی خود گذاشته و نفس کشیدن برای یک سخت است است.

اگر فقط از کولر گازی استفاده می کنید و اصلاً آن را سرویس و تمیز نمی کنید مطمئنا بعد از مدتی متوجه می‌ شوید که پرتاب باد کولر گازی کم شده است و یا ذرات سیاه رنگی از کولر گازی به محیط وارد می شود این موارد در خانه هایی که پنل داخلی کولر گازی نزدیک آشپزخانه است بیشتر دیده می‌شود. فیلتر هایی که کثیف و دارای گرد و غبار می باشند معمولاً هوا را به خوبی خنک نمی کنند و پرتاب باد کمی دارند.پس بهتر است  فیلتر را مرتب تمیز کنید و اگر فیلتر شکستگی دارد و یا تغییر شکل داده بهتر است آن را تعویض نمایید.

همچنین بخوانید :  نظرات مصرف کنندگان بعد از خرید آنلاین در مورد کولر گازی ایران رادیاتور

یخ زدن کویل های اوپراتور کولر گازی ایران رادیاتور

کولر گازی هوای خانه را با عبور دادن از کویل ها خنک می کند ولی اگر کویل کولر شما یخ زده باشد  اجازه عبور هوا را نمیدهد و این باعث کم شدن پرتاب باد کولر گازی می شود.اگر کولر گازی شما یخ می زند باید به دلایل زیر باشد:

  • نشت مبرد
  • وجود گرد و خاک زیاد بر روی کویل های اپراتور
  • مسدود شدن دریچه برگشت و کثیف بودن فیلترهای هوا

برای برطرف کردن این مشکل باید هرگونه نشتی آن را بررسی کنید بهتر است فیلترهای هوا را هم چک نماید و در صورت نیاز می توانید آنها را تعویض کنید.  ولی اگر پرتاب باد بهتر نشد و کویل ها یخ زد باید به یک متخصص مراجعه کنید و در صورت نشتی باید آن را برطرف کرده و گاز کولر گازی را شارژ نماید.

مسدود شدن لوله ها و  یا نشتی آن

لوله های کولر گازی وظیفه دارند هوایی خنک را به فضای داخلی خانه انتقال دهند. پس وجود هرگونه سوراخ و نشتی در آن ها باعث کم شدن پرتاب باد کولر گازی ایران رادیاتور می شود. پس باید نشتی را پیدا کنید که پیدا کردن نشتی کار افراد متخصص می باشد افراد متخصص و با تجربه با دقت تمام مجاری رو لوله ها را بررسی می کنند. و در صورت نیاز به ترمیم و یا تعویض مشکل را برطرف می کنند.

کولرگازی اسپلیت۲۴۰۰۰ ایران رادیاتور

مشکل در بلوور کولر گازی

بلوور در یونیت داخلی کولر گازی قرار دارد و می تواند یکی از علت های اصلی کم شدن پرتاب باد باشد. این قطعه هوای سرد را به وسیله لوله ها به داخل خانه می فرستد تا بتواند هوا را خنک نماید. بعضی از مشکلات بلوور باعث می شوند که باد کولر گازی شما کم شود و این مشکلات مانند:

  • خراب شدن موتور بلوور
  • وجود تعداد زیادی گرد و غبار و کثیفی روی تیغه ها
همچنین بخوانید :  مقایسه ویژگی ها و قیمت کولر گازی جی پلاس 30000 و 24000

برای برطرف کردن این مشکلات باید قاب روی پنل داخلی را باز کرده و فن بلوور را با یک مسواک و یا برس کوچک تمیز کرد.  ولی قبل از این کار بهتر است کولر را از برق بکشید باید این کار را به گونه ای انجام دهید که آسیبی به پره های فن نرسد. اگر یکی از این پره ها از بالانس خارج شود باعث می شود که صدای شدید همراه با لرزش تولید شود و در دراز مدت باعث صدمات جدی به کولرگازی می شود.

جمع بندی

در متن بالا مواردی را که در کم شدن پرتاب باد کولر گازی موثر هستند را توضیح دادیم. شما می توانید در صورتی که کولر شما با یکی از موارد بالا مواجه شد با متخصصین تیم رودیکا تماس بگیرید و از آن ها راهنمای لازم را دریافت نماید.