جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
تفاوت کولر گازی پرتابل با اسپلیت

تفاوت کولر گازی اسپلیت با کولر گازی پرتابل براین است که کولر پرتابل همانطور که از اسمش مشخص است قابل حمل می باشد. یعنی از این اتاق به اتاق دیگر می توان تغییر مکان بدهد. در صورتیکه کولر گازی اسپلیت بر روی دیوار نصب می شود و نصب آن احتیاج به تخصص دارد. در صورتیکه کولر گازی پرتابل را شما می توانید به راحتی خودتان نصب کنید در واقع باید لوله خرطومی را به خارج از محیط هدایت کنید و داخل این نوع کولرها لوله خرطومی موجود می باشد.

شما می توانید با بریدن قسمتی از پنجره و با چسباندن لوله خرطومی به شیشه آن را به خارج از محیط هدایت کرده اید. همچنین برای چسباندن احتیاج به چسب محکمی می باشد.

البته این را هم در نظر بگیرید و دقت کنید که کولر باید با نوع قاب پنجره شما هماهنگی داشته باشد. از این رو قبل از خرید باید به نوع و مدل کولر گازی پرتابل دقت کنید.

توانایی خنک سازی کولر گازی اسپلیت و کولر پرتابل

این امری مهم و حیاتی است که در هنگام خرید در مورد قدرت خنک کنندگی کولر ها دقت کنید و اطلاعات بیشتر کسب کنید. اینکه قدرت کدام کولر در خنک کردن هوا بیشتر است ؟ و اینکه آیا این کولر گازی اسپلیت مناسب متراژ اتاق می باشد؟

در مقایسه کولر گازی اسپلیت با کولر پرتابل، باید گفت که کولر گازی اسپلیت قدرت خنک کنندگی بیشتری دارند. قدرت خنک کنندگی این کولرها می تواند از 2.5 کیلو وات  تا 9 کیلو وات باشد.

در صورتیکه کولر گازی پرتابل قدرت خنک کنندگی آن تنها 2 کیلو وات است. این کولر تنها مناسب خنک کردن فضای با متراژ 20 متر مربع مناسب است و در آخر این ضما هستید که با توجه به قدرت خنک کنندگی و قیمت و متراژ اتاق باید انتخاب کنید.

 تفاوت کولر گازی پرتابل با اسپلیت

تفاوت کولر گازی پرتابل با اسپلیت

 

همچنین بخوانید :  آموزش سرویس و خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا

مزایای کولر گازی پرتابل

 • سبک و کم جا هست و در هر مکانی می توانید آن را نصب کنید ولی کولر گازی اسپلیت فقط قابل نصب بر روی دیوار می باشد.
 • بسیار کم صدا می باشد.
 • مناسب برای فضای های تا متراژ 30 متر
 • قابل کنترل از راه دور و همچنین برخی از مدل ها دارای تایمر می باشند یعنی سیستم کنترل زمان دارند تا به آسانی در زمان های داده شده روشن و خاموش شوند.
 • این نوع کولر بسیار کم مصرف هستند
 • قیمت مناسب

 

مزایای کولر گازی اسپلیت

 • کاهش آلودگی هوا زیرا دارای فیلتر ضد آلرژی می باشد.
 • ظرفیت بالا برای گرم و سرد کردن فضا
 • دارای ترموستات دمایی می باشد تا بتوانید دمای محیط را تا هر مقدار کنترل کنید. این باعث می شود تا هر زمان کسی در محل نبود سیستم کار نکند.
 • این موضوع باعث صرفه جویی در پول و انرژی می شود.
 • خنک کردن تمام فضا در مدت زمان کم و به طور یکنواخت
 • صدای کم آن در منزل ایجاد مشکل نمی کند.

انواع کولر گازی پرتابل

کولرهای پرتابل در دو مدل دو لوله و تک لوله  در بازار عرضه می شوند:

اسپلیت پرتابل تک لوله

اسپلیت های تک لوله تنها یک راه برای خروج هوای گرم به بیرون دارند و هوای مورد نیاز کندانسور از هوای درون اتاق تامین می گردد.

اسپلیت پرتابل دو لوله

کولرهای پرتابل دو لوله دارای دو لوله می باشند که یک راه جهت خروج هوای گرم و یک راه جهت تامین هوای کندانسور می باشد.

تفاوت کولر گازی با کولر پرتابل و پنجره ای

تفاوت کولر گازی با کولر پرتابل و پنجره ای

تفاوت در طراحی کولرها

بدنه کولر گازی اسپلیت دارای نقش و  طراحی شیک برای محیط داخل می باشد چرا که فضای کمتری را میگیرد و اغلب بر روی دیوار نصب می شود. چنانچه در محیط بیرون فضایی برای نصب بخش خارجی کولر گازی اسپلیت یا همان کندانسور ندارید، استفاده از کولر گازی پرتابل بهترین روش می باشد چرا که کندانسور آن در داخل خود دستگاه قرار داده شده است.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید داکت اسپلیت بویمن

 

تفاوت نحوه استفاده کولرها

کولر گازی اسپلیت از دو قسمت تشکیل شده است که یک بخش آن در محیط داخل و بخش دیگر آن که کمپرسور یا موتور می باشد در خارج از محیط داخل نصب می گردد و دلیل آن صدایی است که کمپرسور ایجاد می کند برای همین باید در محیطی دورتر از محیط داخل باشد تا صدای آن موجب آزار و اذیت نشود. این نوع کولر نسبت به نوع پرتابل و پنجره ای فضای بیشتری را در بیرون از محیط اشغال می کند. ولی برای محیط داخل کولر پرتابل بیشترین فضا را میگیرد.

جمع بندی

در این مقاله شما را با کولر گازی و کولر پرتابل آشنا کردیم و برای خرید ابتدا باید متراژ اتاق  و یا فضای خود را در نظر بگیرید و بعد سفارش خود را ثبت کنید. همچنین می توانید از مشاوران تیم رودیکا کمک بگیرید تا بتوانید بهترین محصول را بر حسب نیاز خود خریداری کنید.