جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
قیمت کولر گازی ایستاده

قیمت کولر گازی ایستاده، در خرید بسیاری از خریداران تاثیر گذار است. به طور کلی، انواع کولر گازی را باید با توجه به ظرفیت و متراژ محیط، و شرایط آب وهوا محل سکونت خود خریداری کنید که در مدل های مختلفی همچون دیواری، ایستاده، پنجره ای، پرتابل، داکت اسپلیت و..در ظرفیت های ۹۰۰۰، ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰، ۳۰۰۰۰، ۳۶۰۰۰، ۴۸۰۰۰ به بالا موجود می باشند.

خرید کولر گازی ایستاده متناسب با نیاز شما می تواند به ژور قابل توجهی در هزینه قبض برق صرفه جویی کند، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید کولر گازی ایستاده با بهترین قیمت، تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

 

BTUچیست و چه تاثیری ر قیمت کولر گازی ایستاده دارد؟

BTUجزو واحدهای انرژی به حساب می آید، و برای اندازه گیری انرژی گرمایی مورد استفاده قرار می گیرد، عایق کاری در و پنجره و حجم فضا و مساحت از جمله عواملی هستند، که برای محاسبه بار سرمایشی  BTU مورد نیاز برای تهویه هوای مطبوع یک ساختمان در نظر گرفته می شوند. در انواع کولر گازی ایستاده میز به میزان سرما و کرمای تولیدی یا همان ظرفیت BTUبستگی دارد. هر چه میزان BTUبیشتر باشد، میزان سرمایی که از کولر گازی وارد محیط خواهد شد، بیشتر است بنابراین، قیمت کولر گازی ایستاده نیز افزایش می یابد.

به طور کلی برای تهویه هوای هر ۴۶ متر مربع ۱۲۰۰BTUظرفیت لازم است. اما برای مکان هایی که در مجاورت آشپزخانه یا در بالاترین طبقات هستند ۴۰۰۰BTU بیشتر مورد نیاز خواهد بود، بر این اساس کولر گازی مناسب برای محیطی در مساحت ۳۶ متر مکعب حدود ۶۰۰۰تا۱۰۰۰BTU می باشد، برای محاسبه ظرفیت در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع از متراژ حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ BTUاضافه می شود و در طبقات بالا بدلیل تابش خورشید و گرم شدن دیوار و سقف به ازای هر متر مربع حدود ۶۰۰تا ۸۰۰  BTUمی توان افزایش در ظرفیت کولر گازی و اسپلیت را در نظر گرفت.

همچنین بخوانید :  آشنایی با خطاها و ارورهای داکت اسپلیت هایسنس و رفع آن

 

مقایسه قیمت کولر گازی ایستاده با سایر اسپلیت ها

قیمت کولر گازی کوچک ایستاده

قیمت کولر گازی ایستاده کوچک نسبت به سایز بزرگ مناسب تر است اما با توجه به اینکه کندانسور این نوع کولرها، در داخل آنها تعبیه شده، صدای آنها برای مصرف کنندگان تاحدودی آزار دهنده است. برای نصب کولرهای کوچک ایستاده از ویژگی هایی مانند پنجره، سوراخ برای گردش هوا و دسترسی به برق ۲۰آمپر باید توجه کرد.

 

کولر گازی کوچک قیمت کمتری نسبت به انواع دیگر کولرهای اسپلیت دارد، بنابراین استفاده از آن ها در مکان هایی که فضای کمتری دارند، موجب صرفه جویی در مصرف برق و انرژی خواهد شد.

از طرف، کولرهای گازی کوچک ایستاده، قابل حمل هستند و در ظرفیت پایین تولید می شوند، این کولرها توسط لوله خرطومی سرما یا گرمای جذب شده را به بیرون منتقل می کنند. خرید این کولرها، برای فضاهایی که مساحت آنها در حد ۲۰الی ۳۰ متر مربع می باشند، مقرون به صرفه هستند.

قیمت کولر گازی پرتابل در مقایسه با ایستاده

قیمت این مدل کولر گازی که برای استفاده سوئیت یا فضاهای کوچک اجاره ای در حدود ۲۰تا۳۰ متر مربع کاربرد دارد، از کولر گازی ایستاده کمتر است. استفاده از این مدل، بدون نیاز به نصب و لوازم تجهیزات می باشد و برای تخلیه گرمای موتور فقط یک لوله پلاستیکی پشت آن وصل می باشد.

قیمت کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای بدلیل داشتن یک سیستم یک تیکه از دسته کولرهای ابتدایی و ساده به شمار می آید، که قیمت کمتری نسبت به کولر گازی ایستاده دارد.

همچنین بخوانید :  چرا خنک کنندگی کولر گازی به اندازه ای نیست که انتظار داریم؟

در این مدل، فن و کمپرسور در یک پک قرار دارند و در پشت پنجره نصب می شوند که موجب می شود صدای کمپرسور حین سرمایش در داخل شنیده شود. این کولر را به آسانی میتوان در پنجره نصب کرد. هنگام خرید کولر گازی پنجره ای باید به ابعاد جای مورد نظر که در آن قرار می گیرد توجه نمایید.

قیمت کولر گازی اسپلیت

این مدل کولر گازی که به اسپلیت معروف است دارای دو قسمت بوده، که یک قسمت در داخل اتاق و قسمت دیگر خارج اتاق قرار می گیرد، قسمت خارج محیط قابل حمل و با حداقل صدای کم که دور از محل نصب پنل داخل اتاق می باشد، این قسمت که در محیط خارج نصب می شود، کمپرسور یا موتور نام دارد. این کولر نسبت به کولر گازی پنجره ای فضای زیادی را اشغال نمی کند و با توجه به ظرفیت، قیمت بسیار متنوعی دارد.

 

قیمت کولر گازی ایستاده

این نوع کولرها که دو تکه و ثابت هستند، دارای یک واحد خارجی و پنل داخلی می باشند که روی زمین قرار می گیرد، ولی کندانسور آن در محل بیرون نصب می شود و استفاده آن در مکان های وسیع و سالن های بزرگ رایج است. زیرا توانایی سرمایش و گرمایش زیاد و قدرت بالای پرتاب هوا را دارند و قیمت آنها نیز به مراتب بیشتر است.

جمع بندی

د این مقاله، قیمت کولر گازی ایستاده را با سایر انواع اسپلیت ها مقایسه کردیم. امروزه بهینه سازهای انجام شده روی اسپلیت ها منجر به مصرف کمتر برق شده و کاهش قیمت کولر گازی ها شده که از جمله این تکنولوژی های پیشرفته می توان تکنولوژی اینورتر اشاره کرد.

همچنین بخوانید :  آشنایی با بهترین برند های کولر گازی

نوعی از کولر های گازی در بازار یافت می شوند که به کولر های بانه ای معروف اند و چون بدون گارانتی می باشند، هزینه کمتری را شامل می شوند، اما توصیه می کنیم برا خرید انواع کولر گازی ایستاده به سایت های معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش مراجعه کنید.

سایت رودیکا از جمله تامین کنندگان معتبر و با تجربه ای است، که انواع کولر گازی ایستاده نظیر کولر گازی ایستاده هایسنس مدل HFH45FM را از برندهای مختلف با قیمت مناسب عرضه کرده تا رویای دیرینه هر کاشانه ای را به واقعیت تبدیل کند.