جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
داکت اسپلیت جی پلاس

داکت اسپلیت جی پلاس دارای گاز مبرد R410  است که دوست دار محیط زیست است. و مشکلات گاز مبرد R22 را ندارد. یکی دیگر از ویژگی های این داکت اسپلیت استفاده از آن در مناطق با هوای اسیدی یا قلیایی می باشد. که دلیل آن وجود فین های آبی رنگ و از جنس آلومینیوم است که باعث می شود مقاومت فلز آلومینیوم کویل در برابر خوردگی می شود. این داکت اسپلیت دارای قابلیت اتصال به کویل آب گرم برای تامین هوای گرم در فصل سرما می باشد.

این محصولات به دلیل استفاده از ترموستات قابل تنظیم می توان ورودی دستگاه را با توجه به دمای محیط مورد نیاز تنظیم کرد. در این داکت اسپلیت برند جی پلاس به دلیل مصرف برق زیاد از یک تکنولوژی بسیار  موثر مانند اینورتر استفاده شده است. که از ویژگی های بارز این محصول به حساب می آید. تکنولوژی اینورتر مصرف برق این محصول را تا 60 درصد کاهش می دهد که این درصد بسیار چشمگیر است و میزان قابل توجهی در کاهش هزینه های برق تاثیر دارد. این محصول با رده انرژی A با کمترین میزان مصرف انرژی بیشترین بازدهی را دارد. یکی از به صرفه ترین داکت اسپلیت های جی پلاس داکت اسپلیت 60 GCD-60JN8HR3 است که بسیار پر طرفدار می باشد.

سرویس داکت اسپلیت جی پلاس

تعمیر و سرویس داکت اسپلیت جی پلاس نیاز به اطلاعات تخصصی از نحوه  استقرار پنل داخلی و خارجی، لوله کشی توکار و سایر لوله کشی ها، اتصالات شیلنگ کندانسور و رطوبت زدایی سیستم، عایق بندی لوله های مبرد و… دارد. داشتن اطلاعات به تنهایی کافی نیست و باید در این زمینه تجربه کافی هم داشت. اگر در هر صورتی این تعمیر و نصب آن استباه انجام شود. ممکن است مشکلاتی هم چون افزایش مصرف برق، سر و صدای زیاد ، نشتی گاز، خنک نکردن کولر گازی، پرتاب آب به همراه باد و مشکلات زیادی داشته باشد.

همچنین بخوانید :  قیمت کولر گازی ایستاده چقدر است؟

جی پلاس

پس بهتر است هنگام تعمیر و نصب داکت اسپلیت با نصاب آن ها تماس بگیرید. به این علت که آن ها دارای تجربه زیادی در این زمینه هستند و می توانند به راحتی مشکل را پیدا کرده و آن را تعمیر نمایند.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در تابستان و در محل زندگی و کار به وجود می آید از کار افتادن یا عیب داشتن داکت اسپلیت است. که حتما قبل از شروع تابستان بهتر است. که داکت اسپلیت جی پلاس را سرویس کنید تا دچار این گونه مشکلات نشوید.

فواید تعمیر داکت اسپلیت

تمامی داکت اسپلیت ها نیاز به تعمیر دوره ای دارند تا بتوانند به خوبی کار کنند با سرویس و تعمیر دوره ای دستگاه شما در بالاترین حد بهینه بدون اینکه خراب شود کار می کند. تعمیر داکت اسپلیت به افزایش بهره وری دستگاه کمک زیادی می کند. و همچنین از هزینه های زیاد برق هم جلوگیری می کند.

شستن و سرویس کردن داکت اسپلیت جی پلاس و رفع مشکلات آن قبل از اینکه مشکلی بزرگ تر برای شما به وجود بیاورد بسیار به صرفه تر است.  هنگامی که کویل کندانسور کثیف می شود باعث افزایش هزینه های برق می شود و همچنین باعث می شود کمپرسور تندتر کار کند و در نتیجه باعث خراب شدن زودتر آن می شود . پس هزینه تمیز کردن کویل کندانسور بسیار کمتر از هزینه های تعمیر کمپرسور است.

شما با سرویس و نگهداری به موقع دستگاه باعث افزایش طول عمر آن می شوید.اگز یک قطعه کوچک از داکت اسپلیت شما خراب شود می تواند به کل دستگاه صدمه بزند و دستگاه را خراب کند پس نگهداری از همه قطعات باعث می شود که طول عمر دستگاه بیشتر شود و در نهایت کمتر دچار مشکل شود. تعمیر کولر گازی شامل موارد زیر است:

  •  سنسورهای داکت اسپلیت
  •  فین یا کویل
  • تعمیر بلوور
  • شستشوی فیلتر ها
  • بررسی و تعمیر مسیر خروجی آب
همچنین بخوانید :  راه های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت جی پلاس

جمع بندی

با تعمیر به موقع داکت اسپلیت و نگهداری ازآن باعث افزایش طول عمر آن می شوید. پس نگهداری به موقع و سرویس کردن داکت اسپلیت جی پلاس یکی از اصلی ترین مواردی است. که باید به موقع انجام شود تا دستگاه دچار مشکل نشود.

شما می توانید برای تعمیرات داکت اسپلیت و یا سرویس آن با تیم رودیکا تماس بگیرید. تا در کمترین زمان در محل مورد نظر شما حاضر شوند و مشکل شما را حل کنند.