جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
Minichiler GPLUS8.5ton GSC-V30

مینی چیلر میدیا یکی از سیستم تهویه مطبوع است که کاربرد های زیادی دارد. امروزه در بسیاری از مناطق مسکونی و اداری و… به اقتضای فضا ها هر واحد از ساختمان  برای سرمایش و گرمایش خود از فن کویل یا چیلر استفاده می کند.

چیلر یک دستگاه است که به وسیله سیکل ترمودینامیکی گرمای جریانی به نام مبرد را از طریق یک مبدل حرارتی دفع کرده  و با به گردش در آوردن آن در داخل مبدل حرارتی دیگری آب سرد تولید می کند.

Minichiler MGC-V18W

مینی چیلر یک چیلر کوچک است که ظرفیت کمی دارد. مینی چیلر در دسته چیلرهای تراکمی بخار قرار دارد که به واسطه اهمیت راه اندازی و بهره برداری آسان از سیستم های HVAC کندانسور آن بیشتر از نوع هوا خنک و به شکل یک پارچه طراحی و تولید می شود.

برای خرید مینی چیلر و انتخاب آن باید محیط مورد نظر را در نظر بگیریم. به کار گیری مینی چیلر برای هر واحد از ساختمان، به منزله کنترل مستقل مصرف برق است.  در ساختمان های مسکونی و اداری بزرگ به علت تعداد واحد ها امکان استفاده از مینی چیلر نیست.  به این علت که مینی چیلر در مساحت بسیار بیشتری برای نصب نیاز دارد.  پس با انتخاب چیلر مرکزی می توان از فضای موجود بیشترین استفاده را کرد.

مینی چیلر میدیا

مینی چیلر میدیا یک دستگاه  سرد کننده آب است که بعد از سرد شدن، آب سرد را به وسیله پمپ برای مصارف سرمایشی پمپاژ می کند. اگر از این سیستم برای سرمایش ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد اب سرد به وسیله پمپ به فن کویل ها یا هوا ساز های درون ساختمان پمپاز می شود و در آن جا عمل سرمایش هوا را انجام می دهد و اگر این دستگاه به عنوان سیستم سرمایشی صنعتی استفاده شود آب سرد به یک مبدل حرارتی یا دستگاه صنعتی وارد می شود و دمای آن را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات و قیمت مینی چیلر میدیا 5 تن مدل MGC-V18W

یکی از پر کاربردترین نوع مینی چیلر ها تراکمی هوا خنک است. کندانسور این دستگاه از لوله های مسی فین دار ساخته می شود که به وسیله فن خنک می شود و هیچ گونه مصرف آبی ندارد. به این گونه که برای خنک کردن کندانسور هیچ گونه نیازی به برج خنک کننده نیست.

یک نمونه مینی چیلر میدیا

Minichiler Midea5ton MGC-V18W از سری مینی چیلرهایی است که توسط برند جی پلاس به بازار ارائه گردیده است. و بیش از همه برای مصارف خانگی و یا مصارف صنعتی در ابعاد متوسط و کوچک طراحی شده است. این مدل از مینی چیلر کاربردهای بسیاری زیادی را دارا است. چیلر در حقیقت سیستمی می باشد که با کمک سیکل تبرید  تراکمی یا سیکل تبرید جذبی گرما را از مایع جدا می نماید. گفتنی است که این مایع سرد شده قادر است. در تجهیزات تهویه مطبوع از قبیل هواساز و فن کوئل به کار گرفته شود. این مینی چیلر ها دارای ویژگی های مانند:

 • دارا بودن کمپرسور اینورتر
 • امکان مدولار نموندن چیلر
 • امکان متصل شدن به سیستم هوشمند
 • هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین نسبت به سایر مینی چیلرها
 • برخورداری از اوپراتور مبدل صفحه ای که دارای راندمان بسیار بالا اس

مینی چیلر میدیا

چند نمونه از ویژگی های مینی چیلر

 • تعمیر و نگهداری آسان و هزینه نگهداری بسیار پایین
 • مینی چیلر ها دارای پمپ سیرکولاسیون با هد مناسب هستند.
 • استفاده از گاز مبرد R410 و R22
 • سازگار با محیط زیست
 • عدم انتقال صدای اتاق ها از یک دیگر
 • عدم نیاز به فضای نصب زیاد به دلیل ابعاد و وزن بسیار پایین
 • استهلاک، لرزش و صدای کمتر و طول عمر بالا به دلیل تعداد کم قطعات متحرک
همچنین بخوانید :  بهترین برند مینی چیلر و خرید آنلاین مینی چیلر میدیا

جمع بندی

در بالا با مینی چیلر میدیا آشنا شدید که چه ویژگی ها و قابلیت هایی دارد. این محصول یک سیستم تهویه مناسب برای بیشتر مناطق مسکونی است که حتما نوع آن را براساس متراژ کل محیط مورد نظر انتخاب کرد. اگر می خواهید مینی چیلر میدیا با بهترین قیمت خریداری کنید حتما به سایت رودیکا سر بزنید و از کیفیت و قیمت بی نظیر آن ها لذت ببرید.