جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
کولر گازی اسپیلت هایسنس مدل HIC60

نصب داکت اسپلیت هایسنس پس از خرید آن اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به صورت اصولی و توسط افراد کاردان در این زمینه انجام شود. ممکن است داکت اسپلیت هایسنس دچار مشکل فنی شده  و پس از مدتی استفاده نیاز به تعمیر داشته باشد. در این شرایط لازم است شما کسانی را بشناسید که در این زمینه تخصص لازم را داشته و بتوانند به شما به بهترین شکل ممکن خدمات رسانی کنند.

داکت اسپلیت هایسنس چیست؟

کولر گازی هایسنس  ساخت یکی از معتبرترین شرکت های چینی است که در سال 1969 با نام هایسنس شروع به کار کرده است. این نوع کولر گازی از سال 1380 هجری شمسی وارد ایران شده و مورد توجه عده بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است.

هایسنس در ساخت کولرهای خود از کمپرسورهای روتاری و اینورتر دارای کیت استفاده می کند. که هر دوی آن ها گزینه های بسیار عالی و استانداردی هستند. داکت هایسنس در انواع مختلف زمینی و دیواری وجود دارد که می توانید از آن ها در منزل و یا محیط کار خود استفاده کنید. تنوع داکت اسپلیت هایسنس بسیار بالا است و همین مساله موجب می شود به یکی از پرکاربردترین برندها در ایران تبدیل شود.

اسپلیت-اینورتر-هایسنس

اسپلیت-اینورتر-هایسنس

نکات مهم و ضروری نصب کولر گازی هایسنس و تعمیر آن

لازم است در در هنگام نصب  داکت اسپلیت هایسنس  و تعمیر آن نکاتی در نظر گرفته شود تا این کار به بهترین وجه ممکن انجام شود. از جمله این نکات عبارت اند از:

 1. انتخاب مکان مناسب برای بخش های مختلف داکت اسپلیت با توجه به بخش های مختلف آن
 2. وجود نقشه کشی منظم برای کانال کشی کولر
 3. مکان نصب حتما تراز شود.
 4. بی نقص بودن ماحل نصب دستگاه
 5. برای تعمیرات فضای کافی در اطراف پنل ها وجود داشته باشد.
 6. فراموش نکنید پس از تعمیر و نصب کولر گازی هایسنس حتما آن را در حضور تعمیرکار راه اندازی نمایید.
همچنین بخوانید :  انواع داکت اسپلیت ، بهترین برندهای داکت اسپلیت خارجی، و ایرانی

سرویس انواع داکت اسپلیت هایسنس

سیستم های گرمایشی – سرمایشی لازم است حتما یه صورت دوره ای سرویس شوند. با این بررسی ها متوجه خواهید شد به شارژ گاز نیاز دارند و یا خیر زیرا در صورتی که به شارژ گاز نیاز داشته باشند باد خنکی تولید نمی کنند.

به علاوه با چک کردن های دوره ای اگر دستگاه خرابی جزئی داشته باشد، آن را به سرعت تعمیر می کنیم تا از هزینه های گزاف برای تعمیرات سنگین ناشی از خرابی جلوگیری شود.

کولر گازی اسپیلت هایسنس مدل HIC60

عیب یابی کولر گازی هایسنس

ممکن است مدتی از نصب داکت اسپلیت هایسنس گذشته باشد و شما متوجه شوید دستگاه دچار مشکل شده، کار نکند و یا ارور بدهد. در این گونه مواقع می توانید با استفاده از دفترچه همراه دستگاه متوجه شوید دستگاه دارای چه نقصی است. برخی از این خطاها به معنای زیر هستند.

 1. E2 : دمای کویل اپراتور از 63 درجه سانتی گراد بیشتر است.
 2. E4 : سرعت فنی در بخش یونیت داخلی از 200 دور بر دقیقه بسیار کم تر است.
 3. EA : اتصالات میان برد کنترل و برذ نمایش مشکل دارند.
 4. 2: بخش سنسور دمای تخلیه شارژ کمپرسور مشکل دارد.
 5. 1: در یونیت خارجی سنسور کویل مشکل دارد.
 6. 6: دستگاه تحت بار ولتاژ می باشد.
 7. 9: کنترل جریان اضافی

هزینه نصب داکت اسپلیت هایسنس 

نصب داکت اسپلیت هایسنس برای اولین بار که دستگاه را خریداری می کنید به صورت رایگان انجام می شود و نمایندگی هایسنس این کار را بر عهده دارد این در حالی است که در صورت نیاز به نصب مجدد  لازم است با توجه به میزان تعمیر هزینه ای را بپردازید.

همچنین بخوانید :  معرفی شرکت و خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا

در هزینه سرویس در صورتی که داکت اسپلیت هم گاز احتیاج داشته باشد و هم قطعات دیگری را داشته باشد که نیاز به تعمیر دارند هزینه با توجه به حجم کار محاسبه می شود.

سخن آخر

نصب و تعمیر داکت اسپلیت هایسنس باید توسط افراد و شرکت هایی صورت بگیرد که در این زمینه تخصص لازم را دارند. رودیکا یکی از فروشگاه ها و نمایندگی های انواع کولر و داکت اسپلیت هایسنس است که می توانید از آن خریداری نموده و از خدمات نصب رایگان آن بهره ببرید. همچنین این گروه دارای خدمات مشاوره برای خرید و تعمیرات است که در صورت نیاز می توانید از کمک های آن ها استفاده کنید.