جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
دمای مناسب داکت اسپلیت هایسنس در تابستان

اوپراتور داکت اسپلیت هایسنس یکی از قطعات اصلی موجود در این دستگاه است. یونیت داخلی یا اپراتور در داخل ساختمان و زیر سقف کاذب قرار میگیرد و هوای موجود در یونیت داخلی به وسیله فرآیند تبادل حرارتی با گاز مبرد دستگاه خنک می شود.

برای کم کردن مصرف برق این دستگاه ها بهتر است که به موقع سرویس و یا گاز گیری شوند. گاز گیری به موقع بسیار اهمیت دارد چون باعث می شود که مصرف برق به شدت کاهش پیدا کند. یکی از داکت اسپلیت های باکیفیت Hisense :

داکت اسپلیت هایسنس HID24 محصول دیگری است از برند خوشنام هایسنس که بسیاری از افراد با آن آشنا هستند و یا تا کنون برای یک بار هم که شده نام آن را شنیده اند. برای افرادی که به طور همیشگی در این نوع بازار ها در حال کسب و کار هستند، نام هایسنس دارای ابهت زیادی است به این دلیل که توانسته است برای چندین سال متوالی بهترین و با کیفیت ترین قطعات را به بازار های جهانی از جمله کشور بازار ایران عرضه کند. این دستگاه دارای قابلیت های متعددی از جمله ایجاد سرمایش و گرمایش است. همچنین دارای گرید انرژی اینورتر بوده که موجب می شود در مصرف برق صرفه جویی گردد و بدین شکل کاهش هزینه برق را برای مصرف کننده در پی دارد. این محصول قابل استفاده اماکن مسکونی، مساجد، ادارات و مراکز تجاری است.

اوپراتور داکت اسپلیت هایسنس Hisense

به این قسمت اوپراتور یا هواساز گفته می شود که دارای کویل،  الکتروموتور،  فن،  تجهیزات تخلیه کننده آب و فیلتر می باشد.

همچنین بخوانید :  نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت میدیا در زمستان

بخار آبی که به مایع تبدیل شده است در اثر رطوبت گیری از هوا به وسیله تجهیزات تخلیه کننده در این بخش تخلیه می شود. داکت اسپلیت هایسنس از گاز r۲۲ و r۴۱۰ استفاده می‌کنند نکته مهمی که لازم به ذکر است این است که تعداد فن ها و نحوه قرارگیری آن ها و یا ابعاد کندانسور در یونیت داخلی و خارجی این داکت اسپلیت ها بر اساس ظرفیت و نوع آن ها طراحی می‌شود.

اسپلیت های هایسنس در دو نوع اینورتر و معمولی می باشند که اسپلیت دارای کیت اینورتر است بر روی کمپرسور نصب می شوند و باعث می شوند که در زمان کار کردن دستگاه زمانی که دور موتور حداکثر کمپرسور نیاز نباشد دور موتور آن متناسب با نیاز کم می شود و باعث می شود مصرف برق کاهش پیدا کند ولی داکت اسپلیت  Hisense معمولی این کیفیت را ندارد و کمپرسور با دوره موتور حداکثری کارمی کند.

یکی از مزیت‌های داکت اسپلیت اینورتر نسبت به مدل معمولی این است. که دارای طول عمر بیشتر و راندمان بالاتری است و همچنین دارای صدای بسیار کمی می باشد. که  این ویژگی‌ها باعث بالا رفتن قیمت این نوع داکت اسپلیت می شود. داکت اسپلیت Hisense  دارای دو موتور روتاری و اسکرال است. که ظرفیت این دستگاه ها از 18000 تا 60000 می باشد و به گونه ای طراحی شده است که در ساختمان های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

داکت اسپلیت هایسنس

قبل از راه اندازی داکت اسپلیت Hisense  بهتر است از تمیز بودن فیلتر های آن اطمینان حاصل نماید. اگر فیلترها قابل استفاده نیستند می توانید آن ها را عوض نماید. ولی در حالتی که این فیلترها قابل شست و شو هستند می توانید به راحتی آن را شستشو دهید.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات فنی و خرید داکت اسپلیت هایسنس 30000

برای صرفه جویی در مصرف برق داکت اسپلیت Hisense

  • تنظیم دمای دستگاه باید به خوبی تنظیم شود
  • ظرفیت دستگاه باید متناسب با متراژ محیط باشد.
  • سرویس داکت اسپلیت به صورت دوره ای انجام شود.
  • سیستم دارای برچسب انرژی است که مصرف برق را کم می کند.

جمع بندی

اوپراتور داکت اسپلیت هایسنس یکی از قطعات اصلی و مهم داکت اسپلیت هایسنس است که در داخل ساختمان نصب می شود. و در قسمت جلوی آن یک نمایشگر ال ای دی قرار دارد که تنظیمات دستگاه را به خوبی برای شما نمایش کی دهد.