جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
وست پوینت

داکت اسپلیت وست پوینت دارای کارکرد سرمایشی هستند که هوای مطبوعی را به محیط خانه شما می دهد. و از گاز خنک کننده R 22 به عنوان گاز مبرد استفاده می شود. که توانایی این اسپلیت را در سرمایش و تهویه چند برابر می کند. این دستگاه  با رده انرژی A کارکردی بهینه دارد و در کاهش مصرف برق بسیار عالی عمل می کند.

داکت اسپلیت وست پوینت یکی از برند های محبوب موجود در بازار است که فعالیت گسترده ای دارد. این برند فرانسوی به منظور کاهش قیمت نهایی کالا و پوشش بازار آسیا اقدام به تولید محصولات خود در کشور چین کرده است. این داکت اسپلیت های تولید شده در کشور چین با همان سطح کیفیت و زیر نظر مهندسین فرانسوی طراحی و ساخته می شوند.

اولین نکته مهم برای نصب  داکت اسپلیت این است که باید حتما  قبل از شروع دستگاه را از برق بکشید تا دچار برق گرفتگی نشوید.

داکت اسپلیت در داخل سقف های کاذب و یا راهرو ها به حالت توکار اجرا می شود و به وسیله کانال کشی به اتاق های دیگر وصل می شود و هوا را پس از فیلتر و تنظیم دما به داخل محیط می فرستد.

مراحل نصب داکت اسپلیت وست پوینت

در مرحله اول باید ابعاد و مقدار ظرفیت دستگاه را مورد بررسی قرار بدهیم و بعد محل قرار گیری یونیت داخلی و یونیت خارجی و مقدار لوله کشی هر دو یونیت را بررسی نمایم. و بعد به وسیله یک  متخصص کانال کشی را طراحی و اجرا کنید.

در مرحله بعد یونیت داخلی را که عمل هواسازی را انجام می دهد در مکان مناسب نصب نماییم. یونیت داخلی را باید در سقف نصب کنیم و بهترین مکان برای نصب سقف توکار است و در مکانی مانند راهرو به حالتی که اطراف آن فضای کافی برای انجام تعمیرات را داشته باشد. همچنین باید به ابعاد دریچه بازدید باید توجه شود.

همچنین بخوانید :  مقایسه قیمت ویژگی ها و قیمت داکت اسپلیت میدیا 5 تن قبل از خرید اینترنتی

وست پوینت

مرحله دیگر نوبت به نصب یونیت خارجی یا کندانسور می رسد که یکی از اجزای مهم این دستگاه است نصب این کندانسور ها باید با اصول و قوانین نصب شود. همچنین باید کندانسور در معرض نور آفتاب هم قرار نگیرد چون آفتاب باعث اختلال در عملکرد کندانسور می شود. و همچنین طول عمر آن را کاهش می دهد و یا گاهی می سوزد.

نصب لوله مسی از یونیت داخلی به خارجی مرحله دیگر این فرایند است که باید با توجه به نوع دستگاه ارتفاع و طول مجاز انجام شود

مرحله بعدی برق کشی می باشد که هرگاه برق این مرحله تمام شد باید حتما آن را امتحان کنید. و مطمعن شوید که به درستی کار برق کشی شده اگر موقع امتحان صدایی نشنیدید یعنی برق کشی به شکل درستی انجام شده است.

کانال کشی یکی از مراحل مهم در فرایند نصب است چون ابعاد کانال مکش کشش و دهش دریچه ها به خوبی بررسی نشود باعث می شود که هوایی مطلوبی را در فضا نداشته باشیم پس باید به صورت اصولی انجام شده و بهترین ابعاد برای دریچه ها 70 X 100 می باشد.

ویژگی های داکت اسپلیت وست پوینت

  • قسمت پشت کولر دارای فضای مناسبی برای گردش هوا باشد.
  • تمام کولر های گازی دارای درجه تنظیم دما می باشند
  • حتما محل قرار گیری یونیت داخلی را مشخص کنید
  • در دیواری برای عبور دادن لوله ها سوراخ ایجاد کنید
  • محل قرار گیری کندانسور را مشخص نماید
  • اتصالات و سیم کشی برق یونیت داخلی و یونیت خارجی را چک نماید
  • حما لوله را با عایق بپوشانید
  • کلیه دریچه ها و اتصالات را برای نشتی چک کنید
  • لوله ها را به یونیت داخلی متصل نماید
همچنین بخوانید :  نمایندگی فروش کولر گازی جی پلاس در تهران

جمع بندی

داکت اسپلیت ها یکی از سیستم تهویه های موجود در بازار است. که با توجه به هزینه مناسب وبه صرفه آن می توانید از آن استفاده کنید. از داکت اسپلیت ها می توان برای تنظیم دمای خانه چه در گرما و چه در سرما استفاده کرد به این صورت همیشه هوایی را که مرتب تهویه می شود را استفاده می کنیم .این داکت اسپلیت ها را می توان از تیم رودیکا تهیه کنید حتی می توانید مراحل نصب را هم به کارشناسان این  مجموعه بسپارید.