جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید

کولر گازی جی پلاس یکی از سیستم های تهویه مطبوع است. که یک وسیله بسیار کاربردی می باشد. همچنین برای افزایش طول عمر این دستگاه روش ها و ترفندهای وجود دارد که باعث  رعایت آن ها  طول عمر کولر گازی جی پلاس افزایش می یابد.  شما با رعایت کردن چند نکته ساده می توانید طول عمر دستگاه خود را افزایش بدهید.

نصب درست دستگاه باعث افزایش راندمان و بازدهی کولر گازی می شود. وبهتر است که  توسط افراد با تجربه نصب و راه اندازی شود و در صورت داشتن گارانتی مهر ضمانت نامه را بزنند تا در صورت خرابی این دستگاه نمایندگی های معتبر ایراد آن را رایگان برطرف کنند.  یک نمونه کولر گازی برند جی پلاس که دارای کارکردی عالی می باشد:

کولر گازی جی پلاس GCD_36L6HR1 یکی از محصولات پرفروش برند جی پلاس است که از دو یونیت تشکیل شده است :  یونیت داخلی ، یونیت خارجی

در ساخت هر کدام از این یونیت ها از قطعاتی استفاده شده که کیفیت و مقاومت بسیار بالایی دارند، مثلا کندانسور و کمپرسور موجود در یونیت خارجی و فن و هواساز در یونیت داخلی هر کدام کیفیت خود را کاملا حفظ کرده و کارشان ایجاد  تهویه مطبوع می باشد. این کولر گازی دارای مزیت های همچون :

  • سازگار بودن با تمام نقاط کشور و مناسب برای واحد هایی تا 60 الی 80 متر مربع
  • قابلیت نصب در سقف کاذب
  • قابلیت اتصال به کویل آب گرم
  • مجهز به ریموت کنترل دیجیتال
  • گاز مبرد R410a

راه حل های که باعث می شود طول عمر کولر گازی جی پلاس افزایش پیدا کند

راه حل های که باعث می شود دستگاه شما طول عمر بیشتری داشته باشد:

همچنین بخوانید :  کدام نوع کمپرسور کولر گازی وست پوینت بهتر است؟

نصب کولر گازی را درست انجام دهید

یکی از مهم ترین اقدامات برای افزایش طول عمر کولر گازی نصب درست آن است نصب کردن کولر گازی یک فرایند بسیار مهم است که اگر درست انجام نشود عملکرد دستگاه را با مشکل روبرو می کند. مثلا اگر بعد از نصب دستگاه تراز نباشد بلبرینگ ها در دراز مدت دچار مشکل می شوند. به علاوه وجود جریان هوا در محل نصب پنل خارجی و دور بودن پنل داخلی از منابع حرارتی هم جزء موارد مهم است که باید هنگام نصب به آن توجه کرد.

کولر گازی جی پلاس را باید متناسب با محیط انتخاب نماید

یکی از ترفند های افزایش طول عمر کولر گازی این است که موقع خرید کولر گازی باید حتما به ابعاد و مساحت محیط توجه نماید. همچنین مساحت محیط آب و هوای منطقه  هم تا حد زیادی در طول عمر دستگاه تاثیر دارد.اگر ظرفیت دستگاه کم باشد و توان خنک کنندگی نداشته باشد کمپرسور مجبور است برای تامین سرمای مورد نیاز فشار زیادی را تحمل کند. که ادامه دار بودن ین فرایند باعث می شودبه مرور زمان کمپرسور و موتور شما از کار بیفتد.

در صورتی هم که ظرفیت خنک کنندگی بیشتر از مساحت و ابعاد محیط مورد نظر باشد سرما بیهوده هدر می رود و کولر گازی به یک مصرف کننده برق تبدیل خواهد شد.  پس باید قبل از خرید کولر گازی محیط و ابعاد آن را در نظر بگیریم.

جلوگیری  از ورود گرما به محیط  

در هنگام روشن بودن دستگاه باید از ورود هوای گرم به داخل محیط مورد نظر جلوگیری نماید. چون هم باعث افزایش میزان خنک کنندگی محیط می شود و هم باعث افزایش طول عمر کولر گازی می شود. همچنین روشن شدن لوازمی مانند تلویزیون، اجاق گاز لامپ باعث می شود که سرمای کولر گازی کم شود و به کمپرسور هم فشار زیادی وارد می کند.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید کولر گازی جی پلاس 30000

سرویس کولر گازی جی پلاس

یکی از اصلی ترین ترفندهای که باعث افزایش طول عمر کولر جی پلاس می شود این است که به موقع سرویس شود. تمیز کردن و شستن فیلترها و کویل باعث می شود که کولر گازی به درستی ملیات تبرید را انجام بدهد. به علاوه با این کار قطعات کولر گازی بهترکار می کنند و طول عمر آن ها بالا می رود.

جمع بندی

کولر گازی های برند جی پلاس یکی از پرطرفدارترین ها هستند و با خرید این محصولات یک سیستم تهویه با بازدهی بالا خواهید داشت. با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد می توانید باعث افزایش طول عمر دستگاه خود شوید. به علاوه با خرید این محصول از تیم رودیکا یک محصول با کیفیت و با بهترین قیمت را دریافت می کنید.