جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
داکت اسپلیت

داکت اسپلیت هایسنس یکی از کم مصرف ترین نوع داکت اسپلیت است. برند های زیادی در بازار وجود دارد از ایرانی گرفته تا نوع خارجی ولی مهم ترین نکته برای انتخاب یک داکت اسپلیت خوب راندمان آن است. یعنی چقدر مصرف برق نیاز است تا این داکت اسپلیت بتواند نیاز ساکنان را برآوردکند.

در چندین سال گذشته سیستم سرمایش و گرمایش از هم مجزا بود و این موضوع باعث افزایش هزینه های انرژی شد. پس بزخی از محققان به این نتیجه رسیدند که با بهره گیری از دانش خود سیستم سرمایش و گرمایش را با هم ادغام کنند که اسپلیت نام گرفت. این دستگاه از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شد و به وسیله ی مجموعه ای از لوله های مسی به هم متصل شدند.

کندانسور از چندین مورد از اجزای کلیدی تشکیل شده که برخی از آن ها کمپرسور، اکومولاتور، فن و…. هستند. و هواساز هم از کویل آب گرم، موتور، پروانه فن، سینی درین و …. تشکیل شده که هواساز این دستگاه به شکل توکار در سقف کارمی شود. و از طریق کانال کشی هوا را به اتاق ها و دیگر مکان ها متقل می کند.

داکت اسپلیت برای سرمایش و گرمایش عملکردی مانند کولر گازی دارد ولی با تفاوت که در سقف پنهان است. و ظرفیت بیشتری نسبت به کولر گازی هم دارد.

داکت اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت هایسنس یکی از کم مصرف ترین سیتم تهویه مطبوع شناخته شده ولی داشتن موارد زیر در داکت اسپلیت باعث کاهش هزینه برق می شود:

برچسب میزان راندمان انرژی یا جدول راندمالا بالا: یکی از راه کار های است که به شما نشان می دهد داکت اسپلیت شما چه میزان مصرف انرژی دارد. در این جدول که از A تا G را رتبه بندی کرده اند میزان راندمان انرژی را نشان می دهد. که A  به عنوان بیشترین راندمان و G به عنوان کم ترین راندمان در نظر گرفته شده است.

همچنین بخوانید :  بهترین نمایندگی داکت اسپلیت هایسنس در تهران

بهره مندی از تکنولوژی اینورتر: اینورتور نحوه ی کارکردش به این شکل است. که سیستمی با نام اینورتر در کنار کمپرسور گذاشته شده است که  وظیفه کاهش و یا افزایش دور کمپرسور را بر عهده دارد دقیقا مانند میزان درخواستی برودت یا حرارت درخواستی از طرف مصرف کنند. اینورتر باعث کاهش 50 درصدی مصرف برق در داکت اسپلیت هایسنس می شود. همچنین باعث می شود دمای محیط به صورت یک پارچه ثابت بماند.

کمپرسور ایده آل و نقش کمپرسور در مصرف میزان برق: کمپرسور به عنوانقلب تپنده ذاکت اسپلیت است که وظیفه آن افزایش فشار جریان مبرد می باشد.

اینورتر داکت اسپلیت

چند نمونه داکت اسپلیت هایسنس کم مصرف

داکت اسپلیت هایسنس HID18 یکی دیگر از محصولات با کیفیت هایسنس است که دارای کیفیت بالایی است. و دارای کمپرسور اینورتر است که از راندمان بالایی برخوردار است. و دارای سه سرعت کم متوسط و زیاد است و برای گرمایش امکان اتصال شدن به کویل آب گرم را دارد. این محصول به دلیل داشتن فن سانتریفیوژ پلاستیکی دارای صدای بسیار کمی است

در این محصول هنگام تولید یک کنترلر فابریک قرار می گیرد تا در زمستان و هنگام استفاده از کویل آب گرم قاذر به کنترلر دمای محیط باشد. این محصول دارای خصوصیاتی همانند:

 • رده انرژی A
 • نوع کمپرسور روتاری
 • دارای گاز مبرد R410
 • دارای موتور اینورتر
 • ظرفیت هوادهی 500
 • ولتاژ 220 ولت

داکت اسپلیت اینورتر HID60 دارای ابعاد کوچکی است و نسبت به بقیه محصولات وزن کمتری دارد و همچنین امکان تهویه چندین فضا با یکدیگر را دارد و در این مورد کارکرد بسیار خوبی را نشان داده است. این محصول راندمان بالایی دارد به این علت که از کمپرسور با تکنولوژی مدرن استفاده می کند. همچنین در این سیستم فیلتر های متعددی وجود دارد..

همچنین بخوانید :  نقد و بررسی کولر گازی جی پلاس 24000 قبل از خرید آنلاین

این محصول دارای خصوصیاتی همچون:

 • دارای کیت اینورتر
 • رتبه مصرف انرژی A
 • دارای کمپرسور روتاری
 • شرایط کارکرد معتدل
 • دارای گاز مبرد R410

جمع بندی

با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد کم مصرف ترین نوع داکت اسپلیت، داکت اسپلیت هایسنس است. که دارای بهره مندی از بهترین  تکنولوژی روز دنیا است که باعث کاهش مصرف برق در این سیستم می شود. داکت اسپلیت هایسنس را می توانید از مجموعه رودیکا با بهترین قیمت ها و گارانتی معتبر سفارش دهید.