جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت هایسنس از فناوری اینورتر برخوردار است و در ظرفیت های 18000 تا 60000 تولید می شوند که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. داکت اسپلیت هایسنس از ابعاد کوچکی برخوردار است که به راحتی می توانید در سقف کاذب قرار دهید. و همچنین قابلیت این را دارد که در فضاهای دیگر کانال کشی شود.

این داکت اسپلیت ها به گونه ای طراحی شده اند که با کمترین میزان مصرف انرژی بیشترین بازدهی را دارند و در کوتاهترین زمان دمای اتاق را به درجه دلخواه می رسانند. و یکی از محصولات پر طرفدار این برند داکت اسپلیت هایسنس بیومن مدل BID-30H است.

در این داکت اسپلیت ها از گاز مبرد  استفاده شده است که از نوع R410  می باشد که دوست دار محیط زیست است و آسیب  کمتری به محیط زیست وارد می کند. و قابلیت کارکرد در آب و هوای معتدل و حاره ای را دارد. این داکت اسپلیت قابلیت تامین هوا متناسب با دمای دلخواه را در چند فضا دارد به این علت یک محصول اقتصادی است.

مراحل نصب داکت اسپلیت هایسنس

برای نصب داکت اسپلیت باید دستگاه را بررسی نماید و از مقدار ظرفیت و ابعاد آن مطمعن شوید. و بعد محل قرارگیری یونیت داخلی و خارجی و مقدار لوله کشی و چگونگی لوله کشی در بین یونیت داخلی و خارجی را بررسی نماییم.

جا سازی و قرار گیری هواساز در سقف کاذب یکی از مراحل نصب داکت اسپلیت است که دارای یک سری اصول و شرایط است که باید در هنگام نصب آن را رعایت کنیم. مثلا نصب هواساز در سرویس بهداشتی اتاق خواب و نشیمن بهتر است در سقف کاذب ورودی قرار بگیرد.

همچنین بخوانید :  بهترین نمایندگی داکت اسپلیت هایسنس در تهران

کندانسور از اجزای مهم داکت اسپلیت است و حتما باید در محل مناسبی نصب شود . و نصب نادرست کندانسور باعث کاهش طول عمر کمپرسور و یا سوختن آن می شود.

نصب لوله مسی بین یونیت داخلی و خارجی یکی دیگر از مراحل نصب این دستگاه می باشد که باید متناسب با  نوع دستگاه و میزان ارتفاع و طول مجاز آن صورت گیرد.

هایسنس داکت اسپلیت

از مهمترین عواملی که باعث کارکرد نادرست داکت اسپلیت می شود کانال کشی غیر اصولی است. عواملی که بر عملکرد دستگاه تاثیر می گذارد مواردی مانند: مسیر کانال کشی، محل قرار گیری و ابعاد دریچه مکش و دهش و نقشه درست کانال است.

نکات مهم برای نصب داکت اسپلیت هایسنس

  • تراز بودن مکان نصب
  • توجه به بی نقص بودن مراحل نصب
  • داشتن فضای کافی اطراف پنل ها جهت تعمیرات
  • نقشه کشی دقیق و منظم برای کانال کشی
  • انتخاب مکان مناسب برای هریک از پنل های داخلی خارجی و کویل

عملکرد داکت اسپلیت هایسنس

نحوه کارکرد این داکت اسپلیت در حالت سرمایشی این گونه است که مبرد توسط کمپرسور موجود در یونیت خارجی به سمت یونیت داخلی یعنی اوپراتور با لوله کشی مسی ارسال می شود. و وقتی وارد کویل همان لوله های پر پیچ و خم اوپراتور در زیر سقف کاذب می شود. با هوای به وجود آمده توسط فن تبادل حرارتی انجام می دهند و دمای هوا را کاهش می دهد.

هوا در موقع سرد شدن از فیلتر عبور می کند و آلودگی ها را از آن می گیرد. وقتی هوا به سطح سرد کویل برخورد می کند بخار آب موجود در هوا به شکل قطرات آب در می آید و از رطوبت هوا کم می کند.

همچنین بخوانید :  بررسی کیفیت و ویژگی های داکت اسپلیت هایسنس قبل از خرید

طرز کار داکت اسپلیت در حالت گرمایشی این گونه است که یک کویل آب گرم به اوپراتور همان یونیت داخلی وصل می شود. و در زمستان آب گرم از طرف بویلر یا پکیج گاز سوز در آن جریان پیدا می کند. و به وسیله فن هوای گرم را به وسیله کانال ها به سالن و اتاق ها توزیع می کند.

 

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد بهتر است در هنگام نصب و تعمیر داکت اسپلیت هایسنس با نمایندگی آن ها تماس بگیرید. تا این کار را بر عهده بگیرند تامشکلات دیگری برای این محصول به وجود نیاید. بعد از نصب نباید داکت اسپلیت ایجاد سر و صدا کند و یا برق بیشتری مصرف کند. در صورت اینکه این دو مورد را مشاهده کردید حتما از درست نشدن آن اطمینان حاصل کنید. تیم رودیکا یکی از نمایندگی های برند هایسنس است. که در صورت خرابی و یا نصب داکت اسپلیت خود می توانید با آن ها تماس بگیرید. تا در صورت نیاز به محل مورد نظر شما بیایند و مشکل شما را برطرف کنند.