جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
خرید اسپلیت خوب - رودیکا

خرید کولر گازی یا اسلیت خوب با توجه به افزایش قیمت روز افزون این تجهیزات و ورد برخی از انواع تقلبی آن در بازار به یکی از دغدغه های بزرگ خریدارن تبدیل شده است. کولر گازی در واقع یک دستگاه خنک کننده است که کارش جذب کردن هوای گرم‌ مکان مورد نظر و در نتیجه تولید هوای خنک می باشد.

دستگاه خنک کننده به طور کلی به دو دسته یک تکه و دو تکه تقسیم می شود که نوع دو تکه آن از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است.

کمپرسور یا موتور این دستگاه خنک کننده که از آن به عنوان قلب کولر یاد می کنند در سه نوع پیستونی، اسکرول و روتاری به تولید می رسد.

خرید کولر گازی یا اسپلیت

 

خرید-اسپلیت-خوب

خرید-اسپلیت-خوب

 

همانطور که می دانید تحمل کردن روز های گرم تابستان آن هم بدون دستگاه خنک کننده تقریبا امری ناممکن است به همین دلیل افراد درصدد هستند که کولرگازی خوب و با کیفیتی را تهیه نمایند که علاوه بر بروز بودن قیمت مناسبی هم داشته باشد.

همچنین می دانید که انتخاب یک کولر گازی خوب به کاری سخت تبدیل شده چرا که امروزه تنوع کولرهای گازی بسیار زیاد شده و در برندهای متفاوت با ویژگی های مختلف به تولید می رسند.

از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با تمام ویژگی های یک کولر گازی با کیفیت و مدرن آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کولر گازی های خوب

ملاک های موثری در انتخاب خرید کولر گازی وجود دارد که عبارت اند از :

 • نوع کمپرسور کولر گازی
 • مقدار ظرفیت کولر گازی
 • میزان رفت و آمد
 • شرایط آب و هوایی
 • تعداد افراد حاضر در محیط
 • میزان آفتاب گیر بودن محیط
 • ارتفاع سقف
 • وجود عوامل گرمازا
 • تکنولوژی اینورتر کولرگازی
 • سیستم صرفه جویی در مصرف برق
 • تکنولوژی حالت ارام
 • تکنولوژی تایمر
 • تکنولوژی یون میکروپلاسما
 • فیلتر پیور و فیلتر چندگانه تصفیه هوا
همچنین بخوانید :  نحوه خرید داکت اسپلیت هایسنس به صورت اینترنتی

 

 

نوع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور دستگاه خنک کننده به سه دسته تقسیم می شود:

 • پیستونی: این نوع کمپرسورها به سبب کار کردن با پیستون سر و صدای زیادی ایجاد‌ می کنند.
 • اسکرول: این نوع کمپرسور ها به سبب حرکت داخلی و مخالف دو مارپیچ هوای خنکی را ایجاد می کنند‌.
 • روتاری: این نوع کمپرسورها سر و صدای بسیار کمی را ایجاد کرده و تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی می کنند.

همچنین عمل کردن این نوع کمپرسور ها به صورت چرخشی می باشد.

 

ظرفیت کولر گازی

در انتخاب کولر گازی به ظرفیت آن حتما دقت کنید و بر اساس متراژ و دیگر عوامل موثر ظرفیت مناسبی را انتخاب نمایید.

همچنین واحد اندازه گیری ظرفیت سیستم های خنک کننده BTU می باشد. به علاوه هرچه ظرفیت کولر گازی بیشتر باشد قیمت آن هم بالاتر است.

 

خرید-اسپلیت-خوب-رودیکا

خرید-اسپلیت-خوب-رودیکا

چطور ظرفیت مناسب کولر گازی خوب را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی باید به عوامل مختلفی که در محیط کاربری اسپلیت وجود دارد، توجه کنید. مهمترین فاکتورهایی که در انتخاب شما موثرند عبارتند از:

میزان رفت و آمد

مقدار رفت و آمد در ثبات دمای محیط تاثیر فوق العاده ای دارد از این رو مکان هایی که در آن ها رفت و آمد زیادی صورت می گیرد بهتر است کولر گازی را با ظرفیت بالایی خریداری نمایند‌.

شرایط آب و هوایی

هنگام  خرید کولر گازی به شرایط آب و هوایی خود دقت کنید مثلا اگر آب و هوای منطقه شما گرم است باید از کولر هایی استفاده کنید که ظرفیت آن ها بین ۹۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ است.

تعداد افراد حاضر در محیط

یکی از ملاک های مهم در خرید دستگاه خنک کننده، تعداد افراد موجود در مکان مورد نظر می باشد مثلا هرچه تعداد افراد یک مکلن بیشتر باشد بهتر است شما هم کولری را انتخاب کنید که از ظرفیت بالایی برخوردار باشد.

همچنین بخوانید :  بهترین داکت اسپلیت با قیمت مناسب و مصرف کم

میزان آفتاب گیر بودن محیط

مقدار آفتاب گیر بودن محیط مورد نظر تاثیر زیادی در انتخاب کولر گازی دارد.

به عنوان مثال اگر محیط شما در بیشتر سال در معرض افتاب قرار دارد بهتر است کولری خریداری کنید که ظرفیت بالایی داشته باشد.

ارتفاع سقف

همان طور که می دانید معمولا مقدار ارتفاع سقف مکان ها بین ۳ تا ۵/۷ متر است اما اگر ارتفاع سقفتان از این ارقام بیشتر است لازم به خرید کولر‌گازی با ظرفیت بالا دارید.

وجود عوامل گرمازا

همانطور که می دانید آشپزخانه به دلیل پخت و پز جز مکان های گرم محسوب می شود از این رو اگر کولری که خریداری می کنید ظرفیت بالایی داشته باشد بهتر است‌.

کولر گازی خوب باید به چه تکنولوژی های مجهز باشد؟

د رحال حاضر، تکنولوژی های پیشرفته ای در کولر گازی و اسپلیت تعبیه شده که نه تنها تحربه استفاده از آن را به مراتب بهتر کرده بلکه موجب صرفه جویی در مصرف برق و هزینه های کاربر نیز گردیده است. در ادامه به برخی از این تکنولوژی ها که برای خرید کولر گازی خوب باید به آن دقت کنید اشاره می کنیم؟

خرید کولر گازی مجهز به تکنولوژی اینورتر

یک نمونه از برترین و مهم ترین تکنولوژی های به کار رفته در کولر گازی تکنولوژی اینورتر می باشد که به دلیل جلوگیری از روشن و خاموش شدن مکرر کولر تا حد بسیار زیادی در مصرف برق صرفه جویی می کند.

برخورداری دستگاه خنک کننده از تکنولوژی اینورتر سبب شده که کمپرسور خاموش نشود بلکه سرعت چرخشش با توجه به دمای درخاستی فرد کم یا زیاد می شود.

همچنین بخوانید :  نقد و بررسی مشخصات داکت اسپلیت بویمن 60000

همچنین کولرگازی های اینورتر به سبب استفاده از مبرد در ان ها راندمان بالایی دارند و درنهایت از قیمت بیشتری هم برخوردار هستند.

خرید کولر گازی مجهز به سیستم صرفه جویی در مصرف برق

لازم است بدانید وجود این سیستم در دستگاه خنک کننده سبب شده که به طور بهینه کار کند از این رو در مصرف برق تا حد زیادی صرفه جویی می شود.

خرید کولر گازی مجهز به تکنولوژی حالت آرام

وجود این سیستم در کولر گازی سبب شده که صدای آن بسیار ‌کم شود تا اعضای خانه آرامش خود را حفظ کنند.

خرید کولر گازی مجهز به تکنولوژی تایمر

یکی از بهترین تکنولوژی های موجود در کولرهای گازی، تکنولوژی تایمر می باشد.

وجود این تکنولوژی سبب شده که شما هرزمان که مشخص می کنید کولر روشن یا خاموش بماند.

تکنولوژی یون میکرو پلاسما

تکنولوژی یون میکرو پلاسما از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که سبب شده تمام آلودگی ها و میکروب های موجود در هوا از بین روند و هوایی خنک و تازه وارد محیط شود.

فیلتر پیور و فیلتر چندگانه تصفیه هوا

وجود این دو نوع فیلتر در کولر گازی سبب شده که از ورود هرنوع گرد و غباری به کولر جلوگیری شود از این رو هوای پاک و تمیزی را به کاربران ارائه می دهد.

خرید اینترنتی انواع کولر گازی خوب

سایت رودیکا با سال ها تجربه در زمینه فروش انواع کولر، تلویزیون و … در صدد برآمده و با شعار تبدیل رویای دیرینه هر کاشانه به واقعیت بهترین انواع کولر گازی از جمله کولر گازی اسپلیت الجی M19AKH inverter یا کولر گازی اسپلیت گری مدل s4maticH12H1 را به صورت بی واسطه و آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می دهد.