جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
1داکت-اسپلیت-بویمن

داکت اسپلیت بویمن نوعی سیستم سرمایشی و گرمایشی توکار می باشد که به دستور شما کار می کرد و هوای اتاق شما را مطلوب می سازد.تفاوت  کولر گازی یا اسپیلت با داکت اسپلیت بویمن در این است که، یونیت داخلی به شکل دیواری یا سقفی روکار اجرا می شود ولی یونیت داخلی (یا هواساز) داکت اسپلیت به صورت توکار و درون سقف کاذب (یا بخشی از سقف مثل راهرو یا ورودی اتاق ها) نصب می شود بعد با کانال کشی به سایر قسمت ها از یک ساختمان متصل شده و هوای مطلوب شما را بعد از فیلتر کردن پخش می کند.

داکت اسپلیت از دو قسمت زیر تشکیل شده :

این دستگاه جهت خنک و مطلوب کردن اتاق شبیه به کولرگازی کار می کند ولی برای گرم کردن اتاق با گردش آب گرم داخل داکت اسپلیت محیط را گرم و مطلوب می سازد.

 

 

نکات مهم در انتخاب و خرید داکت اسپلیت

اگر نیازمند به یک سیستم تهویه هوا می باشید باید به چند نکته توجه کنید برند بویمن از تنوع بالای محصول برخوردار است و همه نیازهای مصرف کنندگان را در نظر گرفته است .

قبل از خرید این محصول چند نکته را باید پاسخگو باشید

1.برای چه فضای، بزرگ و یا کوچک این دستگاه را در نظر گرفته اید؟

2.قیمت محصول ؟

3.برای چه نوع آب و هوایی ؟

4.میزان مصرف برق دستگاه ؟

اگر موارد بالا برای شما مهم است  می توانید  را خریداری کنید. اگر این دستگاه را در مکانهای بزرگ میخواهید استفاده کنید باید دستگاه را در ظرفیت بالا تهیه کنید.

همچنین بخوانید :  بررسی مشخصات فنی داکت اسپلیت هایسنس 36000

 

داکت اسپلیت بویمن رودیکا

داکت اسپلیت بویمن رودیکا

ظرفیت داکت اسپلیت

اگر در مکانی زندگی می کنید که فضای کوچک و تعداد اتاق کمی دارد می توانید از داکت اسپلیت بویمن با ظرفیت پایین استفاده کنید. همچنین اگر در مکانی بزرگ و با تعداد اتاق های زیاد میخواید هوا را مطلوب و خنک کنید باید از دستگاه با ظرفیت بالا استفاده کرد.

بنابراین با توجه به متراژ باید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنیم . به همین منظور داکت اسپلیت بویمن در ظرفیت های و قیمت های مختلفی تولید شده که نیاز شما را تامین کند. ظرفیت داکت اسپلیت بویمن از حداقل 18000 تا حداکثر 60000 در بازار موجود می باشند.

انواع داکت  اسپلیت

1.داکت اسپلیت بدون اینورتر بویمن

این دستگاه  دارای کمپرسور با دور ثابت می باشد. در مجموع  تفاوت کمپرسورها است که در میزان مصرف برق دستگاه اثرگذارمی باشد.

2.داکت اسپلیت اینورتر بویمن

کمپرسور این نوع از داکت اسپلیت از نوع کمپرسور با دور متغیر می باشد.

 

نصب دستگاه

 

می توان بیان کرد که داکت اسپلیت  بویمن نوعی سیستم تهویه هوا است که کار سرمایش و گرمایش را انجام می دهد. از آنجا که از نام این محصول مشخص است تشکیل شده از داکت ها یا همان کانال هایی است که با استفاده از این کانال ها می توان سرما و گرما را به اتاق آورد.

برای نصب این دستگاه باید فضای کافی را داشته باشید و محل نصب آن  در سقف و یا پشت بام می باشد.

 

داکت اسپلیت بویمن رودیکا

داکت اسپلیت بویمن رودیکا

مزایای داکت اسپلیت نسبت به دیگر سیستم های سرمایشی

 

  • داکت اسپلیت بویمن به عنوان یک تصفیه کننده هوا دارداری مزایایی می باشد:
  • این دستگاه در مقایسه با رادیاتور گرمایشی بالایی دارد.
  • لوله کشی گرمایشی داکت اسپلیت از سقف می باشد .
  • و حجم لوله کشی آب گرم با استفاده از این دستگاه کم می شود
  • هزینه راه اندازی این دستگاه به صرفه تر از چیلر و مینی چیلر می باشد.
  • چون در داکت اسپلیت از جداکننده روغن استفاده می شود، امکان لوله کشی بین یونیت های داخلی و خارجی با اختلاف ارتفاع 15 متر را فراهم می سازد.
  • که این اهر عمر دستگاه را زیاد می کند.
  • این دستگاه علاوه بر تامین سرمایش کافی، گرمایش بسیار خوبی دارد
  • به صرفه در مصرف برق در زمستان
  • این دستگاه می توانند به کمک فیلترهای قابل شست و شو، هوا را تصفیه کنند .
همچنین بخوانید :  اجزای داکت اسپلیت هایسنس و نحوه عملکرد

 جمع بندی

با در نظر گرفتن مزایای داکت اسپلیت بویمن برای تهویه هوای منزل و یا شرکت خود می توانید از این دستگاه استفاده کنید . همچنین می توانید برای صرفه جویی در وقت و انرژی خود آن را با خیال راحت و گارانتی اصلی  و خدمات پس از فروش، از فروشگاه اینترنتی رودیکا سفارش دهید و درب منزل خود تحویل بگیرید.