جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
مراقبت از تلویزیون

مراقبت از تلویزیون خود موجب صرفه جویی در هزینه تعمیر، جایگزینی قطعات و مهم تر از همه، موجب افزایش عمر صفحه نمایش تلویزیون میشود. خیلی وقت ها فراموش میکنیم یک کارساده مانند خاموش کردن تلویزیون را قبل خواب انجام دهیم.

گاهی اوقات نیز ولتاژ منبع تغذیه بدون کنترل است و باعث افزایش سنلبه شدن برق شده و بیشتر مدار های داخلی را ضعیف میکند.بزرگترین دشمن تمام تجهیزات الکترونیکی گرد و غبار است که جریان کوتاهی را ایجاد و پس از مدتی موجب از بین رفتن صفحه نمایش قبل از هرگونه تعمیر میشود.

تلویزیون ها به اصل مهمی در خانه تبدیل شده اند. در واقع، شرکت بازاریابی نیلسن هلدینگ پیش بینی کرده است که بیش از 119 میلیون خانه با تلویزیون در امریکا وجود دارد، اما صاحب خانه هایی که بیش از یک یا دو تلویزیون دارند، ایا بهترین مراقبت را از تلویزیونشان انجام میدهند؟ نگهداری از تلویزیون و تجهیزات جانبی ان میتواند طول عمر انهارا نیز افزایش دهد.

 

9 اصل ضروری که برای مراقبت از مجموعه تلویزیون خود باید به آنها توجه کنید:

 

1- مرتب تلویزیون خود را خاموش کنید.

چرخه ی طول عمر یک مجموعه تلویزیون حدود شصت و پنج هزار ساعت است. هرچند، اگر شما حین استفاده از تلویزیون مشغول به کار دیگری باشید یا حتی اگر حین تماشای برنامه ای بخوابید، این فعالیت ها به تدریج تبدیل به یک عادت میشوند.در نتیجه موجب کاهش طول عمر تلویزیون شده و ممکن است بعد دوسال یا بیشتر، تلویزیون نیاز به تعمیر پیدا کند.شما میتوانید به راحتی از تعمیر کردن تلویزیون خود با خاموش کردن تلویزیونتان تا وقتی به ان نیازی ندارید پرهیز کنید.

همچنین بخوانید :  راهنمای خرید لوازم صوتی و تصویری

 

2- تلویزیون هم نیاز به تنفس دارد.

صفحه ال سی دی تلویزیون نیز به یک فضای تهویه نیاز دارد. به طور کلی، تلویزیون به دلیل استفاده زیاد از برق مقدار زیادی گرما از خود تولید میکند. بنابراین، بهتر است از تلویزیون خود در یک فضای باز بدون رطوبت استفاده کنید تا زمانی که تلویزیون را خاموش میکنید بتواند خود را خنک نگه دارد. حتی زمانی که از تلویزیون استفاده میکنید مدار داخلی داغ نکرده و در نتیجه طول عمر تلویزیون شما افزایش میابد.

نگهداری از تلویزیون

نگهداری از تلویزیون

3- برای مراقبت بیشتر وسایل تیز را از تلویزیون دور نگه دارید.

ابزارالات تیز به راحتی میتوانند صفحه نمایش تلویزیون شمارا نابود کنند و گاهی وقت ها اگر صفحه ال سی دی تلویزیون نازک باشد میتوانند باعث یک خرابی دائمی شوند.در نتیجه، تا میتوانید وسایل تیز را از تلویزیون خود دور نگه دارید.

 

4- به طور مداوم تلویزیون خود را تمیز کنید.

توصیه می شود محصولات با کیفیت را برای تمیز کردن مجموعه ی تلویزیون خود تهیه کنید. گاهی اوقات گرد و غبار بر روی صفحه نمایش جمع میشوند و بر روی دید شما تاثیر می گذارند برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون هرگز از آب استفاده نکنید. برای این کار پاک کننده های ضد استاتیک برق بسیار کاربردی و ایمن هستند.

 

5- ریموت کنترل را یکپارچه کنید.

ایا از داشتن تعداد زیادی ریموت کنترل خسته شده اید؟ قطعا برای تماشاگران ، بیشتر از دو ریموت کنترل گیج کنندست. شما میتوانید زندگیتان را با یکپارچه کردن تمام وسایل الکترونیک خود به یک ریموت جامع اسان تر کنید. هزینه خدمات یکپارچه کردن ریموت کنترل بین 100 دلار تا 800 دلار متفاوت است.

همچنین بخوانید :  تلویزیون ایکس ویژن چه ویژگی هایی دارد؟

 

6- تئاتر خانگیتان را ارتقا دهید.

اگر به داشتن فضای بیشتری برای لوازم جانبی خود فکر میکنید، زمان ان است تا اتاق تلویزیون خود را به یک تئاتر خانگی تبدیل کنید. شما میتوانید امکانات بیشتری را برای داشتن یک فضای راحت و سرگرم کننده اضافه کنید. صندلی های راحتی و روشنایی مناسب میتوانند به داشتن فضایی منحصر به فرد برای شما کمک کرده تا فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید.

 

7- هنگام دست زدن به تلویزیون احتیاط کنید.

تلویزیون های ال سی دی از شیشه های نازک شکننده ساخته شده اند، بنابراین از هر گونه ضربه و کج کردن هنگام حرکت و جابه جایی جلوگیری کنید.

 

دمای اتاق

دمای اتاق

8- برای مراقبت از تلویزیون، دمای اتاق را تنظیم کنید.

تلویزیون ال سی دی خود را در یک مکان با دمای مناسب قرار دهید، دمای خیلی بالا و خیلی سرد ممکن است موجب خرابی یا حتی اسیب به تلویزیون ال سی دی شما شود. دمای 10 درجه سانتیگراد یا کمتر تاثیر زیادی بر کیفیت و روشنایی صفحه نمایش میگذارد و دمای خیلی بالا باعث اسیب و کاهش طول عمر صفحه نمایش شما میشود.

 

9- فشار الکترونیکی را برای مراقبت از تلویزیون خود تثبیت کنید.

اخرین چیزی که ممکن است بخواهید تجربه کنید بوی سوختی از مدارهای تلویزیون گران قیمتتان است.  نوسانات برق گاهی باعث عبور ولتاژ بیش از حد از تلویزیون شما میشود. این اتفاق بیشتر در فصل های بارانی پیش می اید و از قبل خبر نمیدهد. این اتفاق تنها منحصر به تلویزیون شما نمیشود بلکه تمام ابزار های الکترونیکی ممکن است دچار چنین اتفاقی شوند. انتخاب درست تلویزیون نیز بسیار به شما کمک میکند.

همچنین بخوانید :  آشنایی با برند های معروف تلویزیون و ویژگی های آنها

 

جمع بندی

تلویزیون و تمام وسایل الکتریکی نیز مانند سایر وسایل خانه ی شما نیاز به زمان و مراقبت دارند تا در بهترین حالت کار کنند. برای به دست اوردن باارزش ترین وسایل الکترونیکی در خانه، با دقت ترین تعمیرات و زمان را برای انها اعمال کنید تا بهترین تغییر در چیدمان خانه شما به وجود اید.

در رودیکا قبل از خرید تلویزیون هایی مانند تلویزیون هوشمند هایسنس مدل N2179PW43LED می توانید با متخصصین با تجربه ی ما مشورت کنید تا نکات مهم محافظت و نگهداری تلویزیون را به شما گوشزد کنند تا تلویزیون شما بهترین عملکرد را داشته باشد.