جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
نحوه سرویس داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت میدیا یکی از پر طرفدارترین سیستم تهویه های موجود در بازار است . این داکت اسپلیت دارای دو بخش به نام یونیت داخلی و یونیت خارجی و لوله های مسی مانال و دریچه است. یونیت داخلی که کندانسور نام دارد دارای تجهیزاتی مانند کمپرسور و گاز مبرد است که خارج از ساختمان قرار دارد. یونیت داخلی که به آن هواساز می گویند در داخل منزل و در سقف کاذب نصب می شود و لوله ی مسی یونیت خارجی و داخلی را به یک دیگر متصل می کند.

این محصول دارای برچسب میزان راندمان انرژی است. که به شما نشان می دهد که داکت اسپلیت شما چه میزان مصرف انرژی دارد. به علاوه این محصول دارای تکنولوژی اینورتر است که وظیفه کاهش و یا افزایش دور کمپرسور را به عهده دارد. تکنولوژی اینورتر باعث کاهش 50 درصدی مصرف برق در داکت اسپلیت میدیا است و باعث می شود که دمای محیط یک پارچه باقی بماند.

داکت اسپلیت میدیا دارای کمپرسور های متغیر می باشند که بعد از روشن شدن با توجه به دمای اتاق دور کمپرسور را تنظیم می کنیم تا دمای اتاق به دمای دلخواه برسد و بعد دور کمپرسور به پایین ترین حالت خود می رسد که باعث می شود تا خاموش و روشن شدن کمپرسور به حداقل برسد و باعث کاهش هزینه های انرژی می شود.

دو نمونه داکت اسپلیت پر طرفدار میدیا

داکت اسپلیت Mideax71m24000  یکی از بهترین برندهای داکت اسپلت است و محبوبیت زیادی در بین مردم جهان دارد این قابلیت را دارا است که سرمایش و گرمایش چندین فضا را به طور همزمان با یک دستگاه فراهم کند. داکت اسپلت برند مدیا دارای گاز مبر و کمپرسور روتاری و اسکرال می باشد که ظرفیت های 2 تا 5 تن تبرید به صورت معمول و اینورتر برای ما تولید می کند و دارای ویژگی هایی از جمله موارد زیر است:

 • سری اینورتر دارای برچسب انرژی A
 • پمپ درین برای انتقال آب کندانسور تا ارتفاع 75 سانتی متر
 • طراحی بهینه فن کندانسور برای کاهش سطح صدا و افزایش هوا دهی
همچنین بخوانید :  آشنایی با داکت اسپلیت میدیا و نحوه انتخاب آن

داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت  Midea X105m36000 از دیگر مدل های داکلت اسپلیت برند مدیا است که  بسیار پر طرفدار است و موجب کاهش راندمان و افزایش مصرف انرژی برای خانه های مسکونی و … می شود و دارای عملکرد بسیاری بالایی در مقایسه با دیگر برند ها است. موتور این داکت اسپلیت فارغ از استاتیک خارجی است که می تواند سرعت حجم هوا را تنظیم نماید. بنابراین اگر از این نوع از سیستم سرمایشی – گرمایشی استفاده کنید نیاز به تجهیزات اضافه در کنار آن نخواهید داشت.

ویژگی داکت اسپلیت میدیا

 • دارای گاز مبرد R410 و R22
 • داکت اسپلیت میدیا دارای قابلیت گرمایش و سرمایش توسط کویل آب گرم می باشد.
 • دارای کمپرسور اینورتر کم مصرف
 • داکت اسپلیت میدیا دارای مبدل حرارتی مقاوم در برابر خوردگی از نوع Blue fin می باشد.
 • دارای سنسور دمای هوای محیط خارج
 • قابلیت لوله کشی مسی تا اختلاف ارتفاع عمودی 30 متر و مجموع 50 متر
 • دارای نصب کویل آبگرم برای گرمایش در فصل سرد
 • استفاده از ورق گالوانیزه سنگین و محافظ شده با پوشش دارای عایق 5 میل ضد حریق
 • موتور فن سه سرعته سانتریفیوژی فلزی
 • سطچ صدای بسیار پایین یونیت داخلی

جمع بندی

همان طور که گفته شد داکت اسپلیت میدیا  دارای ظرفیت های بسیاری است که قیمت این داکت اسپلیت ها براساس ظرفیت ان ها مشخص می شود. هرچه ظرفیت پایین تر باشد قیمت کم تر و هرچه ظرفیت بالا تر باشد قیمت هم بیشتر است. می توان گفت این داکت اسپلیت جز اقتصادی ترین داکت اسپلیت ها هستند . این داکت اسپلیت ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در سقف نصب می شوند. کمپرسور داکت اسپلیت ها از نوع روتاری و معمولی است . شما می توانید این داکت اسپلیت ها را از سایت رودیکا با کم ترین قیمت تهیه کنید هم چنین می توانید با کارشناسان این سایت تماس بگیرید و راهنمایی های لازم برای خرید و نصب را دریافت نماید.

همچنین بخوانید :  مقایسه مشخصات و قیمت مدل های داکت اسپلیت جی پلاس قبل از خرید Gplus