جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
انواع یخچال و فریزر

امروزه انواع یخچال و فریزر با امکانات و هزینه متفاوت در بازارهای دنیا عرضه میشوند که دارای مزایا و معایب زیادی هستند. پرکاربرد ترین وسیله آشپزخانه یخچال و فریزر است و نبود آن مهم ترین بخش خانه را از بین میبرد، هنگام خرید انواع یخچال و فریزرها باید به کیفیت، قیمت، میزان مصرف انرژی و طراحی آن دقت کنید تا بتوانید مدت های زیادی از آن استفاده کنید. برای خرید یخچال و فریزر مناسب اطلاعات زیر بسیارکاربردی است.

 

1- برای خرید انواع یخچال و فریزر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اینکه بخواهید از انواع یخچال و فریزرها مدل دوقولو یا ساید بای ساید و یا حتی مدل دو در کوچک را تهیه کنید به سلیقه ی شما بستگی دارد اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ابعاد یخچال و فریزر خود را متناسب با آشپزخانیتان انتخاب کنید. مدل یخچال فریزری که انتخاب میکنید الزاما تمام امکانات مهم و کاربردی را ندارد اما هرچه بیشتر بدانید، میتوانید یخچال و فریزر متناسب و مناسب بودجه خود تهیه کنید.

 

مهم ترین نکاتی که در خرید یخچال و فریزر باید به آنها توجه کنید

1-نمایشگر و آلارم

نمایشگر و آلارم دیجیتالی روی بدنه ی یخچال و فریزر موجب آگاهی سریع تر شما نسبت به هرمشکل در سیستم خنک کنندگی و موتور شده و جلوه ی ویژه ای نیز به یخچال و فریزر آشپزخانه شما می دهد.

2-کنترل سرمایه برفک زدایی و تصفیه هوا

برفک زدایی یکی از قابلیت های اتوماتیک هر یخچال فریزر به حساب می آید و کربن بدنه و لاستیک دور درب ضدباکتری باعث ماندگاری مواد غذایی داخل یخچال فریزر میشود.

همچنین بخوانید :  معرفی بهترین برند های یخچال و فریزر

3-برچسب انرژی

 

برچسب انرژی یخچال و فریزر

برچسب انرژی یخچال و فریزر

روی بیشتر یخچال فریزر های ایرانی برچسب انرژی A+ نشان دهنده ی به صرفه و مناسب تر بودن یخچال است.

 

2- پرفروش ترین های انواع یخچال و فریزر در ایران

امروزه به دلیل قیمت بالای انواع یخچال و فریزر ها باید اطلاعات کافی داشته باشید تا با خریدی مناسب حداقل 10 الی 15 سال بتوانید از یخچال و فریزر آشپزخانیتان استفاده کنید مطالعه ی لیست رده بندی گران ترین و ارزان ترین یخچال و فریزر ها در درست بودن انتخاب شما بسیار کمک کننده است.

در لیست پرفروش ترین یخچال و فریزر های ایرانی اسنوا اول و به ترتیب الکترواستیل، هیمالیا و پاکشوما در رده های پایین تر قرار گرفته اند.

 

3- انواع یخچال و فریزر با ویژگی های مختلف در ایران

برای خرید انواع یخچال و فریزر باید اطلاعات ضروری و مهمی را بدانید تا با دید بازتر و بهتری اقدام به خرید کنید.

1-   یخچال فریزر اسنوا

اسنوا یا به اختصار ارکان ساختار نوین ایرانیان یکی از موفق ترین شرکت های تولید یخچال و فریزر است که یخچال و فریزر هایی با کیفیت متوسط رو به بالا تولید کرده است. این شرکت از لیست یخچال و فریزر ها دومدل S6-0180TI و S8-2261S را معرفی کرده که هرکدام از لحاظ ویژگی برفک بودن یا نبودن، مصرف انرژی و سرمایش هوشمند و….. تفاوت های به خصوصی با یکدیگر دارند.

2-   یخچال فریزرالکترواستیل

شرکت الکترواستیل توانسته یخچال و فریزر هایی با امکانات مصرف انرژی A+ و++A، سیستم کنترل مدرن با نمایشگر LED، 40 ماه گارانتی محصولات و استفاده از موتورهای اروپایی به بازار عرضه کند. شرکت الکترواستیل مدل های ES24 سری PRIME و ES51 سری ROYAL را به بازار معرفی کرده است.

همچنین بخوانید :  معرفی بهترین برند های یخچال و فریزر

3- یخچال فریزر هیمالیا و پاکشوما

شرکت های هیمالیا و پاکشوما توانسته اند در سال های اخیر یخچال و فریزر های مقرون به صرفه و مناسبی را وارد بازار کنند.

شرکت هیمالیا توانسته مدل های NR440P-NF280P و امگاپلاس با یخساز مدل HRFN60501 را با قابلیت قیمت مناسب و تنوع زیاد وارد بازار کند.

شرکت پاکشوما نیز دو مدل SPR-5181H وP190S را با قابلیت برچسب انرژی و 24 ماه ضمانت معرفی کرده است.

 

4-یخچال فریزر ال جی و سامسونگ

یخچال و فریزر های سامسونگ و ال جی به دلیل مشابه بودن از نظر عملکرد و طراحی به رقیب های جذابی برای هم تبدیل شده اند، اگرچه دو برند معروف سامسونگ و ال جی در ده سال اخیر محبوب نبودند اما امروزه با ارائه بهترین عملکرد ها توانسته اند خود را به مشتری ها ثابت کنند.

شرکت سامسونگ یکی از موفق ترین شرکت های الکتریکی است و توانسته یخچال و فریزر هایی با کیفیت و قیمت مناسب تولید کند، مدل های ارائه ای شرکت سامسونگ، ساید بای ساید، درب فرانسوی، تک درب و فریزر بالا و پایین است.

شرکت ال جی نیز تنها شرکتیست که هم رده سامسونگ جزو بهترین ها قرار گرفته است و از نظر کیفیت و کاربرد در بازار یخچال و فریزر محبوب است و مدل های ارائه ای آنها ساید بای ساید، دوقولو، چند درب و فریزر بالا و پایین هستند.

قیمت های یخچال و فریزر های سامسونگ و ال جی بسیار متنوع است و مشتری میتواند با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را خریداری کند.

همچنین بخوانید :  معرفی بهترین برند های یخچال و فریزر

 

یخچال و فریزر دوو

یخچال و فریزر دوو

ارزان ترین یخچال و فریزر در ایران

ارزانترین یخچال و فریزر که عملکرد مناسبی داشته باشد در حال حاضر با برند دوو در به بازار عرضه می شود که در ایران و بین طرفداران این برند بسیار محبوب است این یخچال و فریزر دارای مدل تک درب و دوقولوی بلند و قابلیت های انرژی A+++، سیستم سنسور هوشمند، بدون برفک واقعی، سیستم روشنایی تاور ال ای دی و قیمت بسیار مناسب است.

از پرفروش ترین مدل های یخچال و فریزر دوو می توان به ساید بای ساید Daewoo3340mw و یخچال ساید Daewoo 2915MW اشاره کرد.

جمع بندی

خرید هر وسیله ی الکترونیکی ملزم به دانستن اطلاعات مهم و ضروری است تا کمترین ضرر و بیشترین استفاده را از محصول ببریم و بتوانیم سال های زیادی بدون هیچ عیبی از آن استفاده کنیم.

انواع یخچال و فریزر نیز دارای مزایا و معایب زیادی هستند که توجه به لیستی از اطلاعات ارائه شده در این مقاله، کمک بسیاری در انتخاب مشتری میکند.