جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
داکت هایسنس

داکت اسپلیت هایسنس یکی از بهترین سیستم تهویه مطبوع در دنیا است. ولی با دانستن مزایا و معایب آن می توانید یک خرید آگاهانه و آسان داشته باشید. در ایران به دلایلی مانند اختلاف سلیقه، کمبود جا و عدم آشنایی با جزئیات فنی بسیاری از افراد در انتخاب داکت اسپلیت هایسنس دچار مشکل می شوند. داکت اسپلیت هایسنس انواع مختلفی دارد ولی دو نمونه پر استفاده آن اسپلیت بیومن مدل  BID-30H و داکت اسپلیت اینورتر هایسنس مدل HID60 است.

داکت اسپلیت هایسنس

داکت اسپلیت بیومن هایسنس

داکت اسپلیت بیومن مدل BID-30H یکی از پر طرفدارترین داکت اسپلیت های هایسنس است که با به کارگیری پیشرفته ترین کمپرسور های اینورتر با تکنولوژی موج سینوسی 180 درجه می باشد. این محصول یکی از مدل های هایسنس است که با برق مصرفی تک فاز 220 ولت کار می کند و برای فضاهایی 40 تا 60 متر مربع مناسب است.

داکت اسپلیت اینورتر هایسنس مدل HID60

داکت اسپلیت اینورتر HID60 دارای ابعاد کوچکی است و نسبت به بقیه محصولات وزن کمتری دارد و همچنین امکان تهویه چندین فضا با یکدیگر را دارد و در این مورد کارکرد بسیار خوبی را نشان داده است. این محصول راندمان بالایی دارد به این علت که از کمپرسور با تکنولوژی مدرن استفاده می کند. همچنین در این سیستم فیلتر های متعددی وجود دارد..

این محصول دارای خصوصیاتی همچون:

  • دارای کیت اینورتر
  • رتبه مصرف انرژی A
  • دارای کمپرسور روتاری
  • شرایط کارکرد معتدل
  • دارای گاز مبرد R410

 

مزایا و معایب داکت اسپلیت

در داکت اسپلیت هایسنس امکان کنترل بر روی یک نقطه خاص وجود ندارد و تمامی فضاها مانند اتاق ها، سالن ها و راه رو ها با یک دیگر هم دما خواهند شد. دمای هوا به وسیله یک ترموستات که در بزرگ ترین قسمت خانه قرار دارد اندازه گیری می شود و این اصلی ترین مشکل در داکت اسپلیت است که تمام قسمت های یک واحد ساختمانی هم دما می شوند.

همچنین بخوانید :  تکنولوژی اینورتر اسپلیت چیست و چه مزایای دارد؟

این داکت اسپلیت نسبت به مینی چیلر و چیلر برق مصرفی بیشتری دارند ولی برق مصرفی داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت های دیواری بسیار کمتر است. یکی دیگر از معایب  داکت اسپلیت هایسنس این است که به هیچ عنوان برای سالن های کوچک و مکان هایی که به سکوت احتیاج دارند پیشنهاد نمی شود. به این علت که صدای الکتروموتور فن داکت اسپلیت به دلیل قرار گرفتن درسقف کاذب باعث سلب آسایش افراد می شود.

مزایا و معایب داکت اسپلیت

مزایا

یکی از مزایای داکت اسپلیت هایسنس این است که علاوه بر تامین سرمایش کافی، گرمایش بسیار خوبی هم دارد. و حتی قادر است تا 20 تا 30 درصد در مصرف برق در زمستان صرفه جویی نماید. داکت اسپلیت ها می توانند به وسیله فیلتر های قابل شست و شو هوا را تصفیه نمایند و فضای عاری از آلودگی را به وجود بیاورد.

روغن استفاده شده در این داکت اسپلیت امکان لوله کشی بین یونیت خارجی و داخلی با اختلاف ارتفاع 15 متر را هم فراهم می سازد. که این خود باعث کارایی خوب و طولانی مدت دستگاه هم می شود.

داکت اسپلیت هایسنس با اجرای کانال کشی مناسب می تواند هوای چند فضای متفاوت را با دمای دلخواه تامین کند. و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. این دستگاه قابلیت اتصال کانال برگشتی از زیر دستگاه و یا پشت دستگاه را هم دارد.

قیمت تمام شده داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریبا یک دوم هزینه سیستم های مینی چیلر و چیلر است. یکی دیگر از مزیت های این سیستم مستقل بودن سیستم مطبوع است و دارای قابلیت طراحی سیستم متناسب با مناطق خیلی گرم و خیلی سرد است.

همچنین بخوانید :  مقایسه مشخصات فنی، خرید و قیمت داکت اسپلیت میدیا 36000 و 24000

مزایا و معایب داکت اسپلیت

این محصول دارای قیمتی مناسب نسبت به دیگر محصولات است. یکی دیگر از مزیت های این سیستم این است ک اکسیژن تازه  و دمیدن آن به داخل خانه است این داکت اسپلیت از دو بخش یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده که به وسیله لوله های مبرد مسی به هم تشکیل شده اند. یونیت داخلی که به اوپراتور معروف است هوا را از بیرون گرفته. و بعد از تنظیم دما آن را به وسیله داکت اسپلیت یا کانال به داخل فضا پخش می کند.

جمع بندی

با توجه به مزایا و معایب داکت اسپلیت هایسنس که در بالا گفته شد شما می توانید برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان مجموعه رودیکا تماس بگیرید و راهنمایی های لازم برای خرید به صورت انلاین را دریافت کنید  و یا اطلاعاتی در مورد این داکت اسپلت بگیرید.