جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
راه اندازی داکت اسپلیت جی پلاس

داکت اسپلیت هایسنس یکی از با کیفیت ترین کولر های می باشد ک برای کاهش مصرف انرژی و افزایش  بازدهی از آن ها استفاده می شود. داکت اسپلیت های هایسنس دارای مزیت های بسیاری هستند در واقع داکت اسپلیت ها همان کولر گازی هستند که قسمت های داخلی آن ها در داخل سقف کاذب جایگذاری می‌شود و هیچ نمای خارجی ندارد. که با توجه به بالا بودن سطح ایستایی این داکت اسپلیت ها احتمال تهویه فضاهایی با متراژهای بسیار بالا وجود دارد.

داسپلیت هایسنس دارای کممپرسور نوع روتاری می باشد که دارای دو نوع معمولی و اینورتر دار است.

روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت هایسنس

با در نظر گرفتن برخی نکات برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت هایسنس می توانید در هزینه های برق خود صرفه جویی نمایید

انتخاب ظرفیت مناسب

یکی از روش هایی که برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت هایسنس مهم است انتخاب ظرفیت مناسب برای محیطی است که میخواهید داکت اسپلیت را نصب کنیم. اگر ظرفیت داکت اسپلیت به خوبی انتخاب شود مصرف برق آن دستگاه تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و یک فضای خنک و دلچسب به وجود می آورد.

انتخاب یک برند باکیفیت برای داکت اسپلیت

تقریباً در بازار شرکت های داخلی و خارجی بسیاری در این زمینه طراحی و تولید داکت اسپلیت فعالیت دارند و تغییرات سالانه میلیون‌ها داکت اسپلیت به بازار وارد می شود. پس هنگام خرید داکت اسپلیت مهم است که حتما از یک برند معتبر و قابل اعتماد که دارای بهترین متریال و قطعات مرغوب است خریداری نمایید.

همچنین بخوانید :  راهنمای استفاده از داکت اسپلیت هایسنس

خرید از شرکت ها و کمپانی هایی که دارای اسم و رسم خوبی هستند و معمولاً از بهترین قطعات استفاده می کنند  و از  سطح کیفیت بالایی برخوردارهستند می تواند بسیار به صرفه باشد. از برندهای معروف بازار می‌توان به هایسنس اشاره کرد که این شرکت دارای سطح کیفیت بالای محصولات خود می باشد. با اطمینان میتوان گفت که  یکی از روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت انتخاب یک برند مطرح است.

انجام سرویس دوره ای

یکی از روش های موثر در کم کردن مصرف برق داکت اسپلیت انجام دادن سرویس دوره ای است. همانطور که میدانید داکت اسپلیت از ۲ یونیت به صورت مجزا تشکیل شده  که یونیت داخلی یا همان هواساز در داخل سقف جاسازی می‌شود. و یونیت خارجی همان کندانسور به دلیل ایجاد گرما و صدا در پشت بام و فضای بیرون خانه و محل کار شما نصب می شود.

در قسمت روی دریچه های خروجی هواساز چند لایه فیلتر تصفیه هوا وجود دارد که از ورود آلودگی به محیط داخل جلوگیری می‌کند. بعد از استفاده طولانی داکت اسپلیت روی این فیلترها گرد و غبار انباشته می شود. که این گرد و غبار ها باعث اختلال دستگاه می شود.

پس داکت اسپلیت برای خنک کردن محیط باید فشار بیشتری را تحمل کند و در نتیجه برق بیشتری هم مصرف می شود پس برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است به صورت دوره ای این فیلترها را تمیز نماییم.

انتخاب داکت اسپلیت اینورتر دار

دستگاه هایی که دارای تکنولوژی اینورتر هستند معمولاً در کاهش مصرف برق موفق ترند. معمولاً بیشترین زمان مصرف برق در زمانی است که  کمپرسور روشن و خاموش می شود. که شرکت هایی تولید کننده با به کار گرفتن تکنولوژی اینورتر از روشن و خاموش شدن زیاد دستگاه جلوگیری کردند. و به این صورت باعث کاهش مصرف برق در این سیستم ها شده اند داکت اسپلیت های اینورتر دار معمولاً دارای قیمتی بالا می باشند. ولی به دلیل بازدهی و کم مصرف بودن یک گزینه بسیار مناسب به حساب می آید.

همچنین بخوانید :  تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل و راهنمای جامع چگونگی آن

کولر گازی اسپلیت اینورتر هایسنس مدل ورسای HIH30VQ

نصب ترموستات

یکی دیگر از روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت نصب ترموستات در داخل فضای داخلی ساختمان است. عملکرد ترموستات به این حالت است که دمای اتاق را پایش کرده و با توجه به نیاز دمایی فضا دور دستگاه را کنترل می کند به این صورت که از اتلاف و هدر رفت انرژی جلوگیری می شود. و یک دمای مطبوع و یکنواخت در فضا به وجود می‌آید پس با نصب ترموستات می‌توانید در کاهش مصرف برق نقش مهمی داشته باشید.

جمع بندی

داکت اسپلیت هایسنس دارای ویژگی های متفاوتی است که یکی از آن ها استفاده از تکنولوژی اینورتر است. ولی برای کاهش مصرف برق این داکت اسپلیت راه های دیگری هم وجود دارد که آن ها را به صورت خلاصه برای شما توضیح دادیم. شما می توانید برای خرید این محصولات به مجموعه رودیکا مراجعه نماید. تا یک محصول باکیفیت و با قیمتی بی نظیر تهیه کنید.