جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
بهترین درجه برای کولر گازی ایران رادیاتور در تابستان

کولر گازی های ایران رادیاتور دارای  سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند که از  پیشرفته ترین تکنولوژی ها و ویژگی ها تشکیل شده اند. این نمونه از کولر گازی ها دوره بهترین سیستم های سرمایشی می باشند که در انواع مختلفی وجود دارند سیستم این کولر ها به گونه ای است که قابلیت تنظیم کردن دما در ان ها وجود دارد و می توان به راحتی درجه حرارت و دمای سیستم ها را در حالت های مختلف تنظیم کرد.

این کولر ها شامل قطعاتی همچون:  اپراتور،  کندانسور،  کمپرسور،  لوله مویین و غیره است و هر کدام از این قطعات یک وظیفه خاص در کولرگازی را برعهده دارند.

تنظیم کردن درست دمای کولر گازی باعث می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود. از کولر گازی های دو منظوره در زمستان و تابستان از آن ها به عنوان وسیله گرمایشی و سرمایشی استفاده می کنند. که قصد داریم  بهترین درجه حرارت در این کولر گازی ها را برای فصل تابستان را برای شما توضیح دهیم.

درجه کولر گازی ایران رادیاتور در فصل تابستان

تنظیم کردن دمای کولر گازی به برخی از عوامل بستگی دارد. مثلا  برخی از افراد دوست دارند که در فصل تابستان از پایین ترین دمای کولر گازی  استفاده کنند.

تقریباً هر چه میزان دمای کولر گازی ایران رادیاتور در تابستان کمتر و پایین تر باشد معمولا انرژی بیشتری مصرف می شود. و باعث می شود هزینه بیشتری در قبض شما نمایان شود بعضی از افراد صرفه جویی در مصرف انرژی کولر گازی ها برایشان بیشتر از راحتی خود اهمیت دارد و دما را در حد متعادل تنظیم می‌کنند.

همچنین بخوانید :  نقد و بررسی کولر گازی دو پنله ایران رادیاتور

در این صورت بهترین درجه دما برای کولر گازی ایران رادیاتور در فصل تابستان دمای ما بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد.

در هنگام تنظیم دمای کولر گازی باید یکسری نکات را که باعث پایین آمدن مصرف انرژی دستگاه می‌شود را در نظر بگیرید.

مثلا اگر ساختمان منزل شما دارای پنجره است باید تمامی درز ها و منافذ آن را ببندید تا هوایی از ساختمان بیرون نرود و هوای هم از بیرون به داخل نیاید. پس عایق کردن درب و پنجره ها باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.

کشیدن پرده ها در تابستان باعث می شود از ورود نور آفتاب به داخل ساختمان جلوگیری شود. به این علت که اگر نور آفتاب وارد ساختمان شود فضای داخل گرم می شود و باعث افزایش مصرف انرژی می شود.

نکات مهم برای کاهش مصرف انرژی در کولر گازی ایران رادیاتور

فضایی که قرار است کولر گازی در آن نصب شود دارای اهمیت بسیاری می باشد باید مکانی که می خواهید کولرگازی در آن نصب کنید نه کوچک باشد و نه بزرگ. چون اگر فضا به درستی انتخاب نشود به دستگاه فشار وارد می‌کند و باعث می‌شود انرژی بیشتری هم مصرف شود.

نصب صحیح و درست و استاندارد کولر گازی یکی دیگر از مواردی است که دارای اهمیت زیادی است و در صورتی که به درستی نصب نشود می‌تواند باعث افزایش مصرف انرژی در دستگاه شود.

اگر کولر گازی به موقع سرویس نشود و یا در صورت مشکل آن را برطرف نکنید باعث افزایش مصرف انرژی بیشتری در دستگاه می شود. پس باید حتماً دستگاه را چک کنید تا در صورت نیاز گاز کولر گازی را شارژ نمایید.

همچنین بخوانید :  نظرات مصرف کنندگان بعد از خرید آنلاین در مورد کولر گازی ایران رادیاتور

بعضی از افراد فکر می کنند که یک درجه بالا و پایین دمای کولر گازی تاثیر زیادی بر مصرف انرژی ندارد ولی باید بدانید که با کم کردن درجه دمای کولر گازی باعث می شوید حداقل ۵ درصد بیشتر انرژی مصرف شود.

نکات مهم برای کاهش مصرف انرژی در کولر گازی ایران رادیاتور

هنگام خرید کولر گازی باید به برچسب آن توجه کنید و دستگاهی را انتخاب نمایید که مصرف انرژی پایین داشته باشد. و در رده های انرژی A و B  باشد.

جمع بندی

بهترین درجه برای کولر گازی ایران رادیاتور در فصل تابستان دمای بین 22 تا 25 درجه سانتی گراد است. برای جلوگیری از هدر رفت انرژی باید نکاتی که در بالا گفته شد را رعایت نماید. برای خرید کولر گازی ایران رادیاتور بهتر است به مجموعه رودیکا مراجعه نماید.