جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل

تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل اهمیت بسیار زیادی داشته و بیشتر افراد در هنگام خرید انواع مختلف کولر گازی از کولرهای ایستاده تا دیواری در انتخاب جنس اصل از قلبی دچار مشکل هستند. متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی کولرهای گازی تقلبی امروزه به دلیل قیمت پایین تر توانسته اند در میان خریداران طرفدار بیشتری پیدا کنند.

این در حالی است که این کولرها دوام و کیفیت کولرهای اصلی را ندارند. در این مقاله از تیم رودیکا که بزرگ ترین هدف خود را تحقق رویای دیرینه هر کاشانه ای به واقعیت قرار داده است روش های تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل را به شما آموزش می دهیم. زیرا در صورتی که به جای کولر اصلی کولر تقلبی خریداری کنید مجبور می شوید تنها چند ماه پس از استفاده به تعمیر کارهای کولر گازی مراجعه نمایید.

روش های تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل

تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل از آن جا اهمیت دارد که کولرهای تقلبی معمولا در ازای هزینه ای که برای آن ها پرداخت می شود کیفیت و دوام ندارند و به علاوه این کولرها گارانتی و ضمانت نامه معتبری نیز ندارند.

اگرمشکلی ایجاد شود نمی توان از خدمات پس از فروش آن ها استفاده کرد که این مساله منجر به ایجاد دردسر های بزرگ می شود. در ادامه شما را با روش های تشخیص کولر گازی تقلبی و اصل آشنا می کنیم.

مقایسه کولر گازی اصل و تقلبی

مقایسه کولر گازی اصل و تقلبی

1:  تشخیص کولر گازی تقلبی و اصل از روی نام

 

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان کولرهای تقلبی را تشخیص داد نام آن ها است. کسانی که کولرهای تقلبی را توزیع می کنند معمولا با نام یکسانی آن را انجام می دهند.

همچنین بخوانید :  راهنمای نصب و تعمیر داکت اسپلیت هایسنس

برای مثال از نام DC inverter در برند اجنرال استفاده می کنند. این در حالی است که کولرهای اجنرال اینورتر نداشته و اگر داشته باشند بسیار کمیاب هستند و به صورت تقلبی با نام های OGENERAL ZH یا OGENERAL KIT در بازار یافت می شوند.

2: تشخیص اسپلیت اصل از تقلبی از روی کد و سریال

توجه به سریال و کد کولر گازی در تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن اهمیت دارد. کولرهای گازی اصلی دارای شماره سریال اختصاصی از کارخانه هستند و در هنگام خرید می توانید با استفاده از کد دستگاه و شماره سریال آن دستگاه را در سایت ببینید.

این در حالی است که کولرهای گازی تقلبی در کنار شماره سریال یک حرف کوچک یا بزرگ دارند و یا یک عدد اضافه دارند و در صورتی که آن ها را وارد سایت کنید نمی توانید آن ها را پیدا نمایید.

3:  کولر گازی اصلی از روی مدل

یکی از موارد مهم دیگر مدل کولرهای گازی است. ممکن است سودجویان با تغییر برچسب برندهای معتبر اقدام به فروش کولرهای تقلبی نمایند. به این روش معمولا کولرهای با مدل پایین تر را به قیمت کولرهای با ظرفیت بالا می فروشند.

4: شناسایی برچسب های فنی

یکی از روش های تشخیص کولرهای اصل و تقلبی برچسب فنی آن ها است. مدل های کولر گازی مختلف دارای پنل و برچسب بر روی بدنه خود هستند. برچسب به طور عمده اطلاعات مختلفی مانند حاوی اطلاعات دقیقی از قطعات و اجزای کولر گازی، میزان برق مصرفی، مدل دستگاه، نوع گاز مبرد، میزان برق مصرفی کشور سازنده، نوع کمپرسور و  … از کولر را در اختیار شما قرار می دهد. با کمک برچسب یک کولر گازی می توان متوجه شد که از نوع اینورتر است یا خیر؟

همچنین بخوانید :  نقد و بررسی ویژگی های داکت اسپلیت جی پلاس 30000

5: تشخیص کولرهای اصلی و تقلبی با توجه به نحوه کارکرد

عملکرد کولرهای گازی در گذر زمان یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد. عملکرد کولرهای گازی تقلبی در طی زمان کاهش می یابد. از مشخصه های کولر گازی تقلبی می توان به خراب شدن کولر گازی در مدت کوتاه پس از مصرف،مصرف برق بیشتر، بازدهی پایین‌تر و یا تعویض قطعات اشاره کرد.

مقایسه کارکرد کولر گازی تقلبی و اصل

مقایسه عملکرد کولر گازی تقلبی و اصل

6: گارانتی اصلی و تقلبی کولر

یکی دیگر از روش های تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل بررسی گارانتی است. برای تشخیص اصالت کولر گازی لازم است شماره سریال شرکتی که کولر را تولید کرده در سامانه شماره ملی اداره ثبت شرکت‌ها وارد نموده و صحت آن را بررسی کنید.

همچنین شرکت های اصلی شماره تلفن و آدرس سایت خود را بر روی برچسب کالا هک می کنند. شرکت های اصلی تولید کننده انواع کولر دارای هولوگرام خاصی هستند و می توان با استفاده از آن اصل یا تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

سخن آخر

در این مقاله شما را با روش های تشخیص کولر گازی تقلبی از اصل آشنا کردیم و لازم است در هنگام خرید کولر گازی به این نکات توجه شود. نکته حائز اهمیت دیگر این است که حتما کولر گازی را از مراکز معتبر و شرکت های معتبر خریداری کنید.

سایت رودیکا تولید کننده انواع کولر گازی از برندهای مختلف است که از جمله می توان به کولر گازی اسپلیت اینورتر هایسنس مدل مایا HRH09TQ  و کولرگازی جی پلاس GACTM24L1  و ده ها نمونه کولر گازی اصلی در برندهای مختلف اشاره کرد.

همچنین بخوانید :  مقایسه مزایا و معایب خرید اینترنتی داکت اسپلیت هایسنس 30000