جهت مشاهده مطالب مرتبط با این مقاله اینجا را لمس کنید
داکت-اسپلیت-بویمن

کولر گازی اسپلیت که امروزه طرفداران زیادی نسبت به انواع سیستم های تهویه هوا دارند. این نوع  کولر​ ها مزایای زیادی نسبت به کولرهای آبی دارند. به همین خاطر فروش زیادی نسبت به انواع کولرها پیدا کرده‌ اند. طی چند سال اخیر با وارد شدن این نسل از کولرها تغییرات زیادی در خنک‌ کردن و گرم‌ کردن منازل و اداره ها و …به وجود آمده است.

از این دستگاه  برای متعادل کردن هوای محیط در فصل زمستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این اواخر که مصرف سرانه گاز در فصل سرما باعث افزایش قیمت گاز می شود ، یکی از روش های گرم کردن منزل شما استفاده از اسپلیت می باشد. این فکر اشتباه است که مصرف کولر گازی اسپلیت مصرف برق زیادی دارد.

همچنین باید در نظر بگیرید که هنگام خرید به درجه مصرفی و توان مصرفی دستگاه توجه کنید، همین امر باعث صرفه جویی در مصرف برق در فصل گرما و سرما می شود.

کولر گازی اسپلیت رودیکا

کولر گازی اسپلیت رودیکا

انواع  اسپلیت

کولر گازی اسپلیت بر دو نوع به بازار عرضه می شود:

  • اسپلیت معمولی (دور ثابت)
  •  اسپلیت اینورتر دار (دور متغیر)

در نوع معمولی و دور ثابت، بعد از اینکه دمای اتاق به دمای تنظیمی دستگاه رسید، با توجه به سیگنال ارسالی به وسیله ترموستات، کمپرسور خاموش شده و مجدداً با گرم شدن هوای اتاق، روشن می گردد. در حالی که در نوع اینورتر در کولرهای گازی، تا زمانی که فن های دمنده در حال کار هستند (کولر روشن است)، کمپرسور خاموش نمی شود،بلکه دور کمپرسور به حداقل می رسد. در این مدل که مدام دستگاه خاموش و روشن نمی شود  عمر دستگاه بیشتر می شود. همچنین مصرف برق نیز به حداقل می رسد به همین خاطر است که کولر گازی اسپلیت اینورتر گرانتر است.

کولر گازی اسپلیت رودیکا

کولر گازی اسپلیت رودیکا

مزایایی کولر گازی اسپلیت

مزایایی کولر گازی عبارتند از :

همچنین بخوانید :  مقایسه کولر گازی اینورتر و معمولی به طور جامع و کامل

قیمت کمتر :

قیمت اسپلیت مناسب تر و ارزانتر از چیلر و مینی چیلر می باشد.

کم کردن آلودگی هوا

این دستگاه، به خاطر داشتن  فیلتر ضد آلرژی ، آلودگی محیطی به وجود نمی آورد در کاهش آلودگی هوا تاثیر مثبت دارد .

ظرفیت بالا :

اسپلیت ها دارای ظرفیت بالا برای گرم و سرد کردن دارند.

نصب جداگانه :

می توان آن را به صورت جداگانه در هر واحد و یا اتاقی نصب کرد.

کنترل دمای محیط :

داشتن ترموستات دمایی ، از دیگر مزایای استفاده از ای دستگاه است.  هر زمان کسی در محل نبود ، سیستم کار نمی کند ؛ بدیهی است که این موضوع، باعث صرفه جویی در پول و انرژی می شود .

خنک کردن فضا :

خنک کردن تمام فضا در زمان بسیار کم و به طور یکنواخت می باشد. می توان گفت که استفاده از کولر گازی اسپلیت ها به جای سایر سیستم های تهویه هوا، از نظر هزینه و نیز کارکرد دستگاه ، به نفع کاربران می باشد.

معایب کولر گازی اسپلیت

معایب کولر گازی اسپلیت عبارتند از:

  • در مکان هایی با متراژ زیاد، مناسب نمی باشد سیستم­ های مرکزی مانند چیلر و تا حدودی VRF اساساًمناسب این مکانها می باشد.
  • استفاده از کمپرسور در اسپیلت کولر گازی (به شیوه هیت پمپ) برای ایجاد گرمایش در فصل  سرما مصرف برق را به صورت زیادی بالا می برد.
  • نسبت به داکت اسپلیت (با ظرفیت مشابه) مصرف برق بیشتری دارد.
  • به دلیل عدم استفاده از هوای تازه در کولر گازی، شرایط برای تهویه و ایجاد فشار مثبت در داخل ساختمان فراهم نخواهد بود.
همچنین بخوانید :  مشخصات و خرید و قیمت داکت اسپلیت جی پلاس 36000

اسپیلت ها هم نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارند؟

توجه داشته باشید کولر گازی  اسپیلت باید سالانه سرویس شود توسط سرویس کاران ماهر تا به این شکل عمر دستگاه طولانی تر شود. همچنین تمیز کردن و تعویض فیلتر های اسپلیت باید به طور میانگین سالانه یکبار انجام شود. با انجام سرویس به موقع هم در برق مصرفی صرفه جویی کرده اید و هم باعث میشود عمر دستگاه زیاد شود.

جمع بندی

 

فروشگاه اینترنتی رودیکا، متخصص در طراحی و عرضه مناسب ترین سیستم های برودتی و تهویه مطبوع، مطابق با نیاز واقعی مشتری ، آماده ارائه انواع کولر گازی اسپلیت  (معمولی و اینورتر دار / دیواری و ایستاده) ساخت برندهای معتبر از جمله اسپلیت گری، اسپلیت ال جی، اسپلیت هایسنس و غیره در ظرفیت های مختلف می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت مشخصات فنی کامل و استعلام قیمت با گروه رودیکا تماسل حاصل فرمائید.